Zbuloni mijëra ngjarje dhe vende...
Kërkimet Popullore
Biletinial Sugjeron
   Biletinial Sugjeron
    Zbuloni qytetin tuaj #Ngjarje speciale për qytetin
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    • Deutsch
    • Français
    • Dansk
    Basın Toplantısı ve Plaket Töreni | Tahsin Ünüvar Trio feat. Rüzgar Yıldırım

    Basın Toplantısı ve Plaket Töreni | Tahsin Ünüvar Trio feat. Rüzgar Yıldırım

    • Caz Festivali

    Basın Toplantısı ve Plaket Töreni | Tahsin Ünüvar Trio feat. Rüzgar Yıldırım - 8. Uluslararası Bodrum Caz Festivali

    Basın Toplantısı ve Plaket Töreni

    **Basın Toplantısı & Plaket Töreni’ne katılım için Selin Demiral’a ulaşabilirsiniz: 0549 401 16 89’a ulaşabilirsiniz.

    Başlangıç Saati: 19:00

    8.Uluslararası Bodrum Caz Festivali 1 Haziran 2024 tarihinde Basın Açılış ve Plaket Töreni sonrasında 5-15 Haziran 2024 tarihleri arasında müzikseverlerle buluşacak. 10 gün sürecek festivale, Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği gibi mekanlar ev sahipliği yapacak.

    Tahsin Ünüvar Trio feat. Rüzgar Yıldırım

    Başlangıç Saati: 20:00

    Tahsin Ünüvar            sax

    Umut Deniz                g

    Hakan Behlil               b

    Rüzgar Yıldırım           g

     Basın Toplantısı ve Plaket Töreni’nin ardından, Tahsin Ünüvar Trio festival sahnesinde. Trio’ya 18. Nardis Genç Caz Vokal Yarışması’nda derece elde eden ve Uluslararası Ankara Caz Festivali’nde sahne alma ödülü alan Rüzgar Yıldırım eşlik ediyor.

    1956 İstanbul doğumlu Tahsin Ünüvar, Anadolu pop-rock camiasına, yaşı icabı geç katılan önemli isimlerden biriydi. Nefeslilerin 70’lerin ortalarına doğru önem kazandığı bu türde eleman sayısı az olduğundan kısa sürede birçok gruptan talep görmüştü. Ünüvar profesyonel müziğe Kardaşlar’da başlamış, ardından Dervişan grubuna katılmış, Mutlaka Yavrum, Kavga, Parka gibi şarkıların kayıtlarında flüt ile saksafon çalmıştı. Çeşitli grupların kayıtlarına nefeslileriyle katılıp destek veren Ünüvar, Ozanlar ile 25. Saat gruplarında da yer almış, daha sonra cazda karar kılıp, adına kurduğu oluşumlarla lokallerde, festivallerde müzik yapmıştı. İstanbul Kent Orkestrası’nda da çalışan Ünüvar, uzun süre Londra’da yaşamış, Türkiye’ye döndüğü dönemlerde poptan rocka kadar birçok albümün müzisyen kadrosunda bulunmuş, özellikle caz sanatçılarının yapımlarında yer almaya özen göstermişti. Bulutsuzluk Özlemi ile de çalan Ünüvar çeşitli albümlerin prodüksiyonunu da üstlenerek, yerli pazarın en üretken isimlerinden biri olmuştu. Sanatçı çalışmalarına aktif olarak devam etmekte, Bodrum'un pandemi sonrası ihtiyaç duyduğu kültürel açığa jazz müziğini kitle ile buluşturarak ve yeni mekanlarda deneyimli ve ustalaşmış sanatını icra ederek sürdürmektedir. Sanatçının Avrupa ve Türkiye' de ünlü festivallerde performansları, ulusal ve uluslararası caz sanatçıları ile değerli iştirak ve üretimleri sürmektedir.

    1971 Doğumlu Umut Deniz, beş yaşında melodika ile müziğe başlamıştır. Öncelikle Ankara Atatürk Anadolu Lisesi ve Güneş Apaydın Hocalığında başlayan müzik yolculuğu ODTÜ mimarlık fakültesinde, New York'ta ardından Baltimore'da ve İstanbul'da devam etmiştir. 2002 yılı civarında Baltimore'da Eubie Blake Jazz Foundation Big-band'de Gitarist olarak seçmeleri kazanmış ve orkestra ile konserlere çıkmıştır. Yanı sıra Jazz trio ve quartet formatında çeşitli salon ve mekanlarda toplu veya ayrı projeler ile konserler vermiştir. Türkiye'ye dönüşünden sonra Bodrum’da yeni bir mekanın müzik direktörlüğü ile Glenn Miller Orkestrasının emekli Klarnet sanatçısı Tony Marples ve daha sonra Blues-jazz sanatçısı Tuğrul Aray ile Yalıkavak’ta ilk jazz müzik mekanını müziksel başarısına katkıda bulunmuş ve Dört sene kesintisiz olarak haftada dört kez çalmış, orkestra eğitmiştir. İstanbul'da basta Alex Iman ile kendi bestelerinden oluşan duo, trio ve quartet konseri ile izleyici ile buluşmuş, İsveç, Stockholm o dönemin Stockholm kültür işleri müdürü tarafından çalışmaları ilgi çekmiş ve birkaç konserden oluşacak bir turne için çağrılmasına rağmen pandemi sebebi ile etkinlik gerçekleşmemiştir.  William Richart Cardoso ve daha sonra Till Menzer ve Berke Köymen ile haftada en az bir kere olmak üzere 60m2, The Badau, Mitanni gibi pek çok mekanda trio ile orijinal jazz repertuarı icra etmiştir. İstanbul’da Cafe mitanni’de düzenli olarak her hafta Jazz Jam session kültürünün yerleşmesine katkıda bulunmuş, müzisyenleri bir araya getirmiştir. Sanatçı çalışmalarına aktif olarak Tahsin Ünüvar’a eşlik ederek devam etmekte, Bodrum'un pandemi sonrası ihtiyaç duyduğu kültürel açığa jazz müziğini kitle ile buluşturarak ve yeni mekanlarda deneyimli ve ustalaşmış sanatını icra ederek sürdürmektedir.

    Hakan Behlil İstanbul’da doğdu. Alman Lisesinde okuduğu yıllarda müzikle tanıştı. Okul orkestrasından profesyonele dönüşen “Dönüşüm” grubunda çaldı. 1970’li yıllarda iki aylık Romanya Bulgaristan turnesi ile ilk ciddi işini aldı. 1980 başlarında Paris’teki okul yıllarında “Gunsmoke” adlı raggae grubunda davul çaldı. Türkiye’ye döndükten sonra Okay Temiz ile turnelere çıktı. Emin Fındıkoğlu, Tuna Ötenel, Fatih Erkoç, Hasan Kocamaz, Levent Çoker, Şenova Ülker ve Murat Verdi ile “Euphony” adlı grubu kurdu. Türkiye’ye gelen birçok yabancı cazcı ile çaldı. Bunların arasında Chet Baker’ın özel bir yeri vardır. 40 yılı aşkın süredir diğer “ustalarla” sahnede olan; Brezilya ritmleri üzerine master yapan Hakan Behlil, SAMM’s bistro’da Emin Fındıkoğlu ve Meltem Ünel ile sahneye çıktı.

    Rüzgar Yıldırım, 2008 İstanbul doğumlu bir müzisyen. Sanat hayatına seslendirme, oyunculuk ve müzik ile başlayan Yıldırım, 6 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı yarı zamanlı keman bölümüne kabul edildi ve üç yıl eğitim aldı. Pandemi döneminde gitarla kurduğu güçlü bağların ardından yeni enstrümanıyla İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı yarı zamanlı programında Cem Küçümen’in öğrencisi olarak kabul gördü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Gitar Bölümü sınavlarını kazanıp lisede tam zamanlı olarak Ozan Sezener’in öğrencisi oldu. Gitarın yanı sıra başka enstrümanlara da ilgi duyan Yıldırım; bandoneon ve klarnet çalmakta, beste ve düzenlemeler yapmakta.

     

    Daha fazla bilgi için: https://www.cazdernegi.org/festivals/bodrumcazfestivali

    * Bu proje, Kültür ve Turizm Bakanlığı katkıları ile hazırlanmıştır.

     

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.