-

3+1 Zombili

  • Tiyatro

3+1 Zombili

Yetişkin Tiyatro Oyunu / +10 yaş / II Perde / 120 dakika

Hilmi Bey Apartmanı Daire 3’de beş hanımdan oluşan kendi halinde bir aile yaşamaktaydı. Ailenin reisi Nur, hem evde kalmış ablasından, hem iki aklı bir karış havada kızlarından, hem de demans hastası 94 yaşındaki annesi Refiya hanımın geçiminden sorumluydu. Zira ablası Deli Peri hala hayal peşinde koşmakta ve evin sorumluluklarını üstlenmemektedir. Ev sahibi Obsesif Dr. Hilmi Bey mütemadiyen aileyi sıkıştırmakta ve mütemadiyen kira paralarını istemektedir. Allahtan evin genç kızına sevdalı Anadolu delikanlısı apartman görevlisi Satılmış Efendi vardır da, zor anlarda aileye kol kanat germektedir.

O gece Peri’nin çok önemli bir tiyatro ödülünü almak üzere gittiği ödül töreninden sonra işler karabasana dönüşecektir. Zira Deli Peri’nin ödülünü elinden aldığı ünlü aktör Şevki Baltuğ piyasaya çıkacak ve ortalığın altına üstüne getirecektir. Şevki, demlenmeyi seven bir adam olup içmemesi gereken bir ilacı yanlışlıkla içtikten sonra düşüp oracıkta kalacak ve zombi olarak geri dönecektir. Haliyle Hilmi bey apartmanında bir dizi korku komik olayların yaşanmasına neden olacaktır.

Tiyatro insanı insana insanla en insanca yolla anlatan bir sanat dalıdır. Biz insana anlatırken bu defa seyircimize harika önermelerde bulunurken katıla katıla gülmelerini ve iki saatliğine de olsa tüm sıkıntılarını geride bıraktırmayı hedeflemekteyiz. Yazarımız Eray Yasin Işık, kamuoyu tarafından çok sevilen bir oyuncu, aynı zamanda Seksenler dizisinin yazım ve oyuncu kadrosunda bulunan değerli bir sanatçıdır. Çağımızın yüksek temposunu yakalayarak seyircimize Çiğdem Tunç Tiyatrosu kalitesini gerek üstün vasıflı oyuncularımız, dekorumuz, sesimiz, ışığımız, tavrımız ve tutumumuzla bir kez daha yaşatmak emelindeyiz. Sahneye koyan eski dostunuz bendeniz Çiğdem Tunç, saygılarımızı sunar çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

 

Yazar : Eray Yasin Işık

Yöneten : Çiğdem Tunç

Yönetmen Yardımcıları: Ezgi Küçük – Savaş Özkartal

Oyuncular:

Çiğdem Tunç – Levent Sülün – Metin Yıldız – Sema Aras

Alper Çorumluoğlu - Deniz Salman – Deniz Değirmenci -

Onur Sarıaltın - Soykan Kişioğlu – Ezgi Küçük – Savaş Özkartal

Kostüm: Şinasi Günaydın - Jadore

Afiş Fotoğrafı ve Tasarımı : Şahin Tuhan

Müzik: Nida Şan

Dekor ve Sahne Tasarım: Cihan Aşar

KARAKTERLER

ÇİĞDEM TUNÇ : Deli Peri

LEVENT SÜLÜN : Şevket Baltuğ (Zombi)

ÖZKAN AYALP : Kapıcı Satılmış Efendi

SEMA ARAS : Refika Hanım

DENİZ SALMAN : Obsesif Dr. Hilmi Bey

DENİZ DEĞİRMENCİ: Nursuz Nur

ONUR SARIALTIN : Cücü Dayı

ALPER ÇORUMLUOĞLU:Sunucu / Komiser

SOYKAN KİŞİOĞLU : Nuri

EZGİ KÜÇÜK: Bade

SAVAŞ ÖZKARTAL:Polis Memuru

 

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü