Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Ağaçlar Ayakta Ölür - Sömestr Kampanyası

    • Tiyatro

    Ağaçlar Ayakta Ölür

    Özlenen Nevra Serezli Tekrar Tiyatroda!
     
    Çocuklarını bir uçak kazasında kaybetmiş olan bir ailenin tek varlığı torunlarıdır. Ancak, geleneklerine bağlı olan dede, hırsızlık yaparken yakaladığı torunu ile bağlarını kopartır.
     
    Yıllar geçtikten sonra, büyükanne, sağlık sorunları nedeniyle yaşamdan ayrılmadan önce torununu son kez görmek isteğine kapılır. Ancak dede, torunun nerede olduğunu bilmediği için bir dilek tut derneğine eşinin bu isteğinin yerine getirilmesi için torun rolü oynayacak birileri bulması için başvurur. Kendisine oynanan bu oyunu sorgulamadan kabul eden ve bir yalan içinde yaşamayı acı gerçeğe yeğleyen Büyükannenin dünyası, gerçek torunun boy göstermesiyle yıkılacaktır.Casona, İspanya İç Savaşı’nın ardından yazdığı bu oyunda, yalan dünyasının içinde bile iyiliğe sığınmanın bir gereksinim olduğunu vurgulamıştır. Ülkemizde daha önce Devlet Tiyatrosu’nda ilk olarak Macide Tanır tarafından sahnelenen oyunun değişik bir versiyonu Yıldız Kenter’in başrolde oynadığı bir film olarak gösterilmiştir.Nevra Serezli, bu oyunla 11 yıl sonra sahneye dönmüş ve yedi farklı ödül kazanmıştır.
     
    8. Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri – Yılın Yönetmeni Nedim Saban
    Yeni Tiyatro-dergisi 8.emek-ve-basari-odulleri -2020- Onur Ödülü Nevra Serezli
    Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu
    Nuri Gökaşan (Ağaçlar Ayakta Ölür) Tiyatrokare
    2021 Sakıp Sabancı Yaşam Boyu Başarı Ödülü Nevra Serezli
    2020 YEKÜV Eğitim Vakfı Vasfi Rıza Zobu Tiyatro Ödülleri Onur Ödülü Nevra Serezli
    9 Eylül Üniversitesi Muhsin Ertuğrul Tiyatro Emek Ödülü- Nevra Serezli
    Bursa Tiyatro Seyircileri 2020 En İyi Sahne Tasarımı Ödülü-Cihan Aşar
    27. Çağdaş Gazeteciler Derneği Uğur Mumcu Anma Ödülü-Nevra Serezli  

    Yazan: Alejandro Casona
    Türkçesi: Nedim Saban
    Yöneten: Nedim Saban 
    Dekor Tasarım: Cihan Aşar
    Kostüm Tasarım: Sadık Kızılağaç
    Işık Tasarım: İsmail Sağır
    Oyuncular: Nevra Serezli, Nuri Gökaşan, Burcu Kazbek, Arif Güney, Oral Özer, Meltem Özlevent, Mahir Akgündoğdu
    Yapım Sorumlusu: Birnil Sarıkaş
    Yönetmen Yardımcıları: Yusuf Kerem Orak, Erdinç Doğancı

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
     
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.
     
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
     
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
     
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
     
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü