Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Ah Biz Bıyıksızlar

    • Komedi

    Ah Biz Bıyıksızlar

    Bir kadın kocasından niçin boşanmak ister?

    Evlilikte karı-kocanın birbirlerinden bekledikleri nelerdir?

    Kadının isteği tek düze bir yaşantıdan kurtulup kocası ve toplum tarafından önemsenmekse, zamanın değişmesine rağmen  “bıyıksız olmak” yaşadığımız coğrafyanın kaderi midir?

    Ellili yaşlardaki iki kadın, mutsuz süren evliliklerini bitirip, felekten bir gece çalmaya karar verirse ne olur?

    İki kadın bir akşam yemeğinde hüzünlerini, acılarını, mutluluklarını, paylaşmak için sözleşir.

    Erkek hegemonyasında kimliksizleştirilmiş iki kadın; yalnızlıklarını, eski kocalarına inat bir akşam yemeğinde paylaşarak, belki de hayatlarında ilk kez nefes alacaktır.

     Yaşananlar seyirciye” geçmiş- gelecek” düzleminde anlatılırken, artık her iki kadın için önemli olan hayatlarında “yeni nedenler” yakalayabilmektir.  

    “Neden- niçin” sorularıyla boğuşan iki kadının içinde bulunduğu durum; Kapıcı ve Batman’ın ani gelişiyle trajikomik bir hal alarak Pandora’nın kutusu açılır.

    Artık, her birinin birbirinden kopuk, bir o kadar da benzer hikâyesine tanıklık ederiz.

    Peki, bu durumda kadınlar ne zamana kadar sessiz kalabilir?

    Ataerkil bir bilince sahip Kapıcı ve Batman arasındaki amansız mücadeleye, iki kadın, köle mi; yoksa birer birey olarak mı dahil olacaktır?

    Kararı yine “hiçe sayılmak” istemeyen “bıyıksızlar” verecektir…

    Yani siz!

    YAZAN: MERİÇ BARDAKÇI
    YÖNETEN: SEDAT OĞUZ
    OYUNCULAR: TÜLAY ADALI, UYGAR DENİZLİ, MİRAÇ KORUR, NİKA BOLKVADZE
    MÜZİK-IŞIK: KORAY GÜRCAN IŞIK
    AFİŞ TASARIM: TALİP ŞAHİN
    SANAT/DEKOR: TÜLAY ADALI
    YAPIM: PAYE AKADEMİ

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçmenizi rica ederiz, aksi takdirde biletinizin iptal işlemi gerçekleştirilememektedir.
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü