Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Aşık Erzade ile Aşık Gecesi

    • Tiyatro

    Aşık Erzade ile Aşık Gecesi

    Aşık geleneğinin günümüz temsilcilerinden Aşık Erzade Kapan ile Ozanların ve Aşıkların geleneksel hikaye anlatıcılığına misafir oluyoruz. Hikayeler, öyküler, destanlar, masallar, aşık deyişleri... 1984 yılından beri yurt içi ve yurt dışında çeşitli aşık festivallerine, etkinliklere ve anlatılara katılan usta Aşık Erzade ile masallar ve hikayelerle dolu bir akşamı kaçırmayın...

    Kimdir Aşık Erzade Kapan?

    Kars'ın Çerkez Azat köyünde 1947 yılında dünyaya geldi. İlkokulu bu köyde, ortaokulu Kars'ta bitirdi. Çocukluğunu çiftçilik yaparak geçirdi. Kars'ta Çobanoğlu'na ait aşıklar kahvesine üç yıl akşamları aralıksız devam ederek orada usta aşıkları dinledi. Kendisi pek çok türküyü, şiiri, atışma örneklerini, öykülü türkü geleneğini bu kahvede öğrendiğini söyler. Aşık Murat Çobanoğlu'dan makam ve saz çalmayı öğrenmiştir. 1984'ten itibaren Konya'da yapılan Türkiye Aşıklar Bayramı'na katıldı. Atışma ve taşlama dallarında ödül aldı. Yurt içindeki tüm aşıklar şölenlerine iştirak eden Erzade Kapan, Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü’nden emekli olup İstanbul'da sazıyla, sözüyle aşıklık geleneğini sürdürmektedir.


    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
     
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.
     
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
     
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
     
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü