Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Bavuldaki Hayatlar ( Yaşamayı Beklerken...)

    75 dakika
    • Tiyatro

    Bavuldaki Hayatlar  ( Yaşamayı Beklerken...)

    Yaş Sınırı : 16+

    Türk işçilerinin Almanya’ya gidişlerinin kaleme alındığı bu oyunda öncelikle “göç olgusu” ele alınıyor.
    Bu olgudan yola çıkarak, insan ilişkilerine odaklanan bir sahne yapıtı. 
    Oyun içeriğinde parçalanan aileler;  zorunlu koşullar nedeniyle ihmal edilmiş ve akrabalara terk edilmiş çocuklar esas alınıyor.  Ebeveyn-çocuk ilişkisinde yaşanan karşılıklı  özlemin yanı sıra,   bu sosyal durumun toplumsal sonuçları mercek altına alınıyor  ve  "göç" olgusunun sebeplerine  çok  boyutlu  ve eleştirel bir bakış getiriliyor. Göç etmiş ailelerin çocuklarıyla yapılmış görüşmelerden yola çıkılarak yaşanmış öyküleri sahneye taşıyan oyun, belgesel ve epik özellikler barındırıyor.
     BAVULDAKİ HAYATLAR, anlatılan öyküler çerçevesinde giderek kuklaya dönüşen aile bireylerinin ve ‘baş aktör’ olmak isteyen sahne kahramanlarının (akrabaların) ilginç bir fotoğrafı aynı zamanda.
    Oyun ilk kez 2011 yılında kaleme alınmış ve sahnelenmiştir. Bu yıl Almanya’ya göçün 60. yılı olması sebebiyle yeniden sahneye konulmuştur.

    Goethe Enstitüsü ve Tiyatro TEMPO’nun ortak projesi olan bu oyun;
    2011-2012 yılında Katrin Turks Oyun Metni yarışması (Almanya) en iyi metin ödülü (Anja Tuckerman) .
    2012-2013 XIII. Direklerarası Seyirci Ödülleri, En iyi yapım ödülünü almıştır.

    YAZAN: Anja Tuckerman

    YÖNETEN: Haluk Yüce

    KUKLA VE SAHNE TASARIMI : Haluk Yüce

    MÜZİK: Nedim Yıldız

    SES-IŞIK-SİNEVİZYON: Savaş Bayram

    OYNAYANLAR:

    Marina Yüce

    Haluk Yüce

    Şirin Ceylan Özen

    Hami Mavrigan

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.

    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    *Etkinlik alanına gelirken aşı kartı, hes kodu veya en geç 48 saat öncesinden yapılmış PCR test sonucunuzu yanınızda hazır bulundurmanızı rica ederiz. Aşı kartı, hes kodu ya da PCR test sonucu olmayan misafirlerimiz etkinlik alanına kabul edilmeyecektir.

    * Oyun esnasında seyircilerin maske takması zorunludur. Lütfen alana maskesiz gelmeyiniz.

    * Öğrenci bileti alan seyircilerimizin girişte öğrenci kartı göstermeleri zorunludur.

    *Gerekli kontrollerin yapılması bakımından oyun saatinden en az 15 dakika önce alanda bulunmanızı rica ederiz.

    *Oyunlar belirtilen saatte başlar. Oyun başladıktan sonra içeriye seyirci alınmamaktadır. Geç kalma durumlarından dolayı bilet iadesi alınmaz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü