Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Benim Adım (Tiyatro İmge)

    Rasimpaşa mah, Misakı Milli Sk. 93/a, 34750 Kadıköy/İstanbul 11 Şubat 2023 Cumartesi
    40 dakika
    • Tiyatro

    Benim Adım (Tiyatro İmge)

    Yaş Sınırı: +13 

    Tiyatro İmge’nin sahneye koyduğu, bir özsavunma hikâyesi “Benim Adım” oyunu, Meyrem karakteriyle beraber, onun hayatında derin izleri olan üç kuşak kadını anlatıyor.

    Deli Hatça’yla korkusuzca bizim dağlara tırmanıp, inadına türküler çığırıp köyün seyrine bakıyoruz. Tarlakuşlarını yaşama sevincimize katıp,

    babaannesinin yemenisinin ucuna bağlıyor Meyrem. Er olanı sorgulayıp öğretilmişliklerimize savaş açıyoruz.

    Meyrem karakteri, kızı Gülsüm için kocasına karşı özsavunma uyguluyor. Yaşayan, nefes alabilen tek karakter Gülsüm. Her şeye katlanmış Meyrem, göz yummuş, kimi zaman direnmiş. Ama sıra kızı Gülsüm’e gelince “YETER” diyor. Ve hikâyenin seyrini, aslında tüm kadınları özgür bırakarak değiştiriyor. Şiddeti, tecavüzü, tacizi ve bastırılmışlığı naif imgelerle anlatırken, gerçeği ise sert bir tokat gibi indirerek yüzleştiriyor bizi.

    Her bir karakterin naif, samimi ve derin taraflarını okuyoruz oyunda. Meyrem’in gölgesinde kalan ve önünde var olan kadınları izliyoruz. Evimizi, komşumuzu, arka bahçemizi izliyoruz. Kadının var olma savaşımı ve özgürlük mücadelesi yolunda hepimizin hikâyesi “Benim Adım”. Dört kadın korkularıyla cesurca yüzleşiyor. Köy yerinde dere kenarında, dağlarda, tarlalarda ve şehirde özgürlüğüne umutla tırmanıyor kadın.

    Yazan - Oyanayan : Ayşenur Demir 

    Yönetmen : Ahmet Uçar

    Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
    İstanbul Anadolu - Eylül Sahnesi

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.

    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Benim Adım (Tiyatro İmge) Biletleri ve Fiyatları

    İstanbul AnadoluBenim Adım (Tiyatro İmge) İstanbul Anadolu Biletleri

    AdresEylül Sahnesi
    100,00 TL'den başlayan fiyatlarla
    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü