-

Bilgiç ile Üşengeç

40 dakika
  • Çocuk Oyunu

Bilgiç ile Üşengeç

Yaş sınırı: 2-9 yaş

Bu oyunumuz drama tekniği ile yazılıp, çocukların katılımıyla oynanan ve hem teknik olarak Türkiye’de tarzının ilk örneğini oluşturan bir oyunumuzdur, hem de 900 den fazla gösterimiyle Türkiye’de en uzun süre gösterime giren çocuk oyunudur. Oyun iki oyuncuyla, çoğunlukla doğaç olarak ve çocukların katılımıyla gerçekleşmektedir. Dostluk ve çevre temaları işlenirken, okul öncesi yaş grubu çocuklarda katılım yoluyla yaratıcılık ve spontanlık süreçlerinin gelişmesi amaçlanmıştır.
1. Bölüm Çevre Kirliliği Üşengeç üşengeçliği nedeniyle çöplerini çöp kutusu yerine çevreye atar ve Bilgiç de seyircinin yardımı ile ona güzel bir ders verir.
2. Bölüm Dişçiye gidiyorum Diş doktoruna gitmek istemeyen dişçi korkusu olan Üşengeç'e yine seyirci desteği ile Bilgiç bu korkunun anlamsızlığını gösterir.
3. Bölüm Yıkanmayı Sevmeyen Arslancık Bu bölümde yıkanmaktan ve temizlenmekten hoşlanmayan Bir Aslan yavrusu özelinde seyirci çocuklara yıkanmanın ve hijyenin önemi anlatılır.
4. Bölüm Gezgin Karga Gezgin Karga çocuklarla sohbet ederek başkalarına özenmenin yanlışı ve paylaşımın önemi anlatılır.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü