Bir Bandabuliya Meselesi: Karagöz Sihirli Sebzeler

Bir Bandabuliya Meselesi: Karagöz Sihirli Sebzeler

  • Drama

Bandabuliya Sahnesi “Bir Bandabuliya Meselesi: Karagöz Sihirli Sebzeler” oyunuyla açılıyor.

Karagöz ve eşeği Garacocco’yla birlikte maceralı ve eğlenceli bir yolculuğa çıkıyoruz! Karagöz, sihirli sebzelerin peşinde, sağlıklı beslenmenin yolunu arıyor. Lefkoşa Surlariçi’nde, Bandabulya’ya giderken her durakta başına türlü maceralar geliyor. Girne Kapısıi’nı, Samanbahçe’yi, Büyük Han’ı, Dikilitaş’ı öğreniyor. Bakalım, Bandabulya’ya varabilecek, sihirli sebzeleri bulabilecek mi?

“Bir Bandabuliya Meselesi: Karagöz Sihirli Sebzeler” 24 Şubat cumartesi saat 11:00’de gerçekleşecek açılış ve prömiyerin ardından her cumartesi saat 11:00’de Bandabuliya Sahnesi’nde oynamaya devam edecek. İletişim 03922278782

 

“Bir Bandabuliya Meselesi: Karagöz Sihirli Sebzeler” İzel Seylani tarafından yazıldı ve oynatıyor. Gölge oyununda Asu Demircioğlu yardak göreviyle yer alırken, Melek Erdil de kemanıyla oyunun müziğini üstleniyor. Oyunun kültürel motiflerimizi öne çıkaran tasvir ve göstermelik tasarımını Özlem Deniz Yetkili gerçekleştirdi. Tasvir ve göstermelik yapımında Özlem Deniz Yetkili ve çırak olarak Hatice Tezcan görev aldı.

“Bir Bandabuliya Meselesi: Karagöz Sihirli Sebzeler” çocuklara, yetişkinlere ve turistlere hitap etmek üzere tasarlandı. Sağlıklı yaşamanın önemine dikkat çeken oyunda Surlariçi bölgesinin kültürel-tarihi öneme sahip Girne Kapısı, Samanbahçe, Dikilitaş, Büyük Han ve Bandabuliya mekanları da tanıtılıyor. 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü