Burnunu Kaybeden Palyaço--

Burnunu Kaybeden Palyaço--

  • Çocuk Oyunu

Burnunu Kaybeden Palyaço oyununun tiyatro biletleri satışta. Burnunu Kaybeden Palyaço oyununu izlemek ve Burnunu Kaybeden Palyaço oyununa ait tiyatro biletini gişede sıra beklemeden satın almak için Biletini Al butonuna tıkla!. 

 

Şimdi size bir soru...

Yalnız, mutsuz, oyun oynayacak arkadaşı bile olmayan küçük bir kral mı olmak istersiniz; yoksa insanlara mutluluk dağıtan, onlarla bir şeyler paylaşmanın güzelliğini tadan bir palyaço mu?

Kötü kalpli biri olan sirk patronu, sirkte çalışan Palyaço'ya yeterli para vermemektedir. Bir gün Palyaço, gösterinin ortasında açlıktan bayılınca, sirkin patronu onu işten kovar. Bu yetmiyormuş gibi, bir de kırmızı burnunu alıp çok uzaklara atar. Bu durumda tam palyaço olunamayacağından, bizim palyaço burnunu bulmak için yola koyulur. Yaki adındaki çocuk ona burnunu bulması için yardım edecektir. Bir tesadüf sonucu burnun Komik ve Komik Yamağı'nda olduğunu öğrenirler.

"Komik" ve "Komik Yamağı" buldukları palyaçonun burnunu, yeni krala hediye ederek ödülü alırlar, fakat beğenmezler. Bunun üzerine; "Komik" ve "Komik Yamağı", önce yeni kralın tacını çalarak, sonra da "sanki tacı kendileri bulmuş gibi" krala geri vererek, daha büyük ödüller alabilmenin peşine düşerler. Fakat "Yaki" ve "Palyaço", "Komik" ve "Komik Yamağı"nın bu kirli oyununu ortaya çıkarır...

Ve "Palyaço" burnunu kraldan geri alır...

Tek perde Süre : 65 dakika

Yaş Grubu : +4 yaş
 

Uygur Çocuk Tiyatrosu tarafından düzenlenmektedir.

YAZAN : Nilbanu ENGİNDENİZ YÖNETEN : Süha UYGUR DRAMATURJİ : Gökhan AKTEMUR KOREOGRAFİ : Oğuzhan OĞUZ – Dilara SÜER SES – IŞIK : Kağan ÖZTOP MÜZİK : Tuğrul Onur AVDAN DEKOR : Atölye Fİ KOSTÜM : Maskara by Altınok AFİŞ : Hande Dilek AKÇAM OYUNCULAR : Erhan TEMİZ Murat AKÇAY Ozan SÜSLÜ Simge GEDİZLİOĞLU Sinem AKAR

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü