Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Çekil İtme Beni

    • Tiyatro

    Çekil ! İtme Beni

    Apartman Sahne’nin Yeni Oyunu “Çekil! İtme Beni”,  

    “Birazdan kapıları açmaya başlarlar” 

    Bir zamanlar çok uzaklarda bir kabile yaşıyormuş. Günlerini güle oynaya geçiriyorlarmış. Bir gün bu kabileye “bilgi” ziyarete gelmiş.  Kabiledekiler bilgiye bayılmış. Onu baş tacı yapmışlar. Nereye gitseler, ne yapsalar bilgiyi de yanlarında götürüyorlarmış. Herkes bilgiden bir parça koparıp yanında onunla dolaşıyormuş. Ancak bir süre sonra bilgi ile vakit geçirirken “biz”lerini değil, “ben”lerini yanlarına almaya başlamışlar. –Bir tek ben varım- diye naralar atıyorlarmış. Fazla bilgiden sarhoş bile olamamışlar çünkü bedenlerini hep unutuyorlarmış. Uzaklaşmışlar vücutlarına. Ama beden hep yanı başlarında olduğundan, ondan ne kadar kaçsalar da kalplerinin atışından hala burada olduğunu hissediyorlarmış. Kaçmaya başlamışlar. Bu tekinsizlikten korktukça daha hızlı koşmuşlar. Onlar kaçtıkça kalp daha da hızlı atıp varlığını –belki de içeriden bir yerden- hep hissettirmiş onlara. Kabiledekiler dağılmış. Kimi batıya gitmiş kimi doğuya; kimi kuzeye, kimi güneye. Yüzyıllar, bin yıllar sürmüş bu yolculuk. Yeniden tesadüfen bir araya geldiklerinde de birbirlerini başta tanıyamamışlar. Ama daha önce bir yerden hatırladıklarına da içten içe yemin ediyorlarmış. Bu halet-i ruhiye içinde ışık açılmış, oyun başlamış. Bildikleri ama hatırlayamadıkları bir oyunun içinde ne yapacaklarını önceden bilememenin tekinsizliğinde oyuna devam etmişler. Kalpleri yine çok hızlı atmaya başlamış. Bu kalp atışını duyanlar bir bir “biz”lerini de yanına alıp sahneyi sakince, kabulle terk etmiş. Geriye tortusunu bırakarak. Sahnede kalanlar ise çıkış kapısını arayarak helak olmuş. Hikaye bitmiş.  

    Sıla Erkan’ın yazıp yönettiği "Çekil! İtme Beni" oyunu bize en yabancı gelen insanlık hallerimizin bir postdramatik öyküsü. Seyirciyi, görmediğini sandığı, ama (masalın) aslında kendinde olanların ona ulaşmasına izin vermeye, serinliğin içimize akmasına müsaade etmeye davet ediyor.  

    Yazan-Yöneten: Sıla ERKAN  

    Oyuncular: Çağlar ÇELİKÖZ/Erkin TÜZÜNER, Dilay TEMUR/Görkem GENÇ, Eray TUZCUOĞLU, Fırat AKSAL, Hatice DÜŞTEGÖR 

    Yardımcı Yönetmen: Murat BAŞCI 

    Hareket Tasarımı: Altay İCİMSOY 

    Afiş Tasarım: Rüya ERKAN ÖCEK  

    Oyun Asistanı: Yeşim AYBAR  

    Işık, Ses Kumanda: Murat BAŞCI, Eray TUZCUOĞLU 

    Dekor, Işık Çözümleme: Murat YILMAZ  

    Müzik Danışmanı: Nidal ARAS  

    Kostüm Tasarım: Sıla ERKAN 

    Oyun Teaser ve Fotoğraf: Metehan Bayburtlu 

     

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.

    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü