Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Çekirdek Prens

    35 dakika
    • Çocuk Oyunu

    Çekirdek Prens

    Bir karpuz çekirdeği meraklı, cesur ve iyi yürekli bir insana dönüşebilir mi? Peki bir yunusun kalbinde can bulabilir mi? Biraz rüya biraz gerçek. Eğer bir masaldaysak her sorunun bir cevabı her hayalin bir hakikati var. Çekirdek Prens bir yola çıkma masalı ve kahramanımız yolun öğretmeni olmasına izin veriyor. Yolda olan işitir, yolda olan görür, yolda olan öğrenir. Masal dinleyen hikâyesini yeniden yazar.

    Çekirdek Prens, orff aletlerinin işlevsel olarak kullanıldığı, canlandırma ve masal anlatımı üzerinden ilerleyen izleği ile çocukları bir farkındalık yolculuğuna çıkarıyor. Müzik, drama, konuşma ve hareket temelleri üzerine kurulmuş olan orff yöntemi ile çocuklar boş bir şişenin, tatlı bir ıslığın ya da kısa tahta çubukların hikâyeye hizmet eden bir sese dönüşümüne tanık olurlar. Sahnede oyuncular tarafından üretilen bu sesler oyun akışı boyunca başlangıcı ve sonu olan küçük formlardaki ezgileri oluşturur. Bir bavulun ya da bir tefin güneş, küçük sarı bir fenerin bir ay ışığı olabileceğini gösteren canlandırmalar çocukların hayal güçlerini harekete geçirerek onlara kendilerini ifade edebilecekleri yeni çağrışım alanları yaratır.

    YAZAN : Özlem Erben

    YÖNETEN : Özlem Erben&DicleKonuralp

    REJİ ASİSTANI : Melike Mine Kıyı

    OYNAYANLAR : Özlem Erben, Hayriye Çam, Hazal Eryılmaz, Mahir Taylan Kalfaoğlu

    SAHNE-GİYSİ TASARIM : Özlem Erben

    MÜZİK-IŞIK-EFEKT : Sekizde Tiyatro

    AFİŞ TASARIMI : Sekizde Tiyatro

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü