-

Çizmeli Kedi

İstanbul - Hilltown Sahne Küçükyalı Aydınevler Siteler Yolu No:28. Kat:3  Hilltown AVM  Küçükyalı/İstanbul 11 Aralık 2021 Cumartesi
50 dakika
  • Çocuk Oyunu

Çizmeli Kedi

Yaş sınırı: 3+

Akıllı, zeki, becerikli... o bir çizmeli kedi...

Fabrika Sanat sahneliyor. İlk kez 1550 yılında yayımlanan bu nefis masalı özüne sağdık kalarak sahneliyoruz. Kendi tarzımızı da prodüksiyonunda göstermeye çabalıyoruz. Dekoru, kostümleri, kuklaları, Özlem Kaveller’in nefis müzikleri ve şarkılarıyla seyircilerimize farklı bir lezzette Çizmeli Kedi izletmek istiyoruz.

Yaşlı değirmenci ölmeden önce mal varlığını üç oğlu arasında paylaştırır. Değirmeni büyük oğluna, eşeği ortanca oğluna, kedisini de küçük oğluna bırakır. Küçük oğlu, kendisine kalan kedi ile ne yapacağını bilemez ve çok üzülür. Kedi ise yeni sahibine üzülmemesini, kendisine güvenmesini ve umudunu kaybetmemesini söyleyip yola çıkar. Hikayenin sonunda yaşlı değirmencinin küçük oğlu bir saraya sahip olur ve Kralın kızıyla evlenip, ülkenin yarısını düğün hediyesi olarak alır. Bütün bunlara sadece Çizmeli Kedi'nin zekası ile sahip olur.

En olumsuz durumlarda bile umudumuzu kaybetmememizi ve mutlaka bir çıkış yolu bulacağımızı, sevdiklerimize ve zekamıza güvenmemizi öğütleyen bu nefis masalı her oynadığımızda büyük keyif alıyoruz.

 

Uyarlayan-Yöneten: İnan Ambarkütük,

Müzik: Özlem Kaveller,

Kostüm - Kukla Tasarım: Meltem Yıldırım,

Kostüm Yapım: Dilek İşleme,

Işık Tasarım: Coşkun Yel,

Koreografi: Eren Ambarkütük,

Dekor Tasarım: İnan Ambarkütük,

Oynayanlar: Özlem Aktaş, Emsal Yeşilbingöl, Eylül Başoğlu, Deniz Kuş, Nurhayat Yıldırım

Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
İstanbul Anadolu - Hilltown Sahne Küçükyalı
Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü