Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Damat - K.Kuliyev Balkar State Dram Theatre

    80 dakika
    • Tiyatro

    Damat - K.Kuliyev Balkar State Dram Theatre

    2 Perde - 1 Saat 20 Dakika    8+

    Ülke: Rusya, Kabardino Balkar

    Grup: K.Kuliyev Balkar State Dram Theatre

    Oyun : Damat 

    Yazan: Zh. Tokumaev

    Yöneten: M. Atmurzaev

    Oyunun Konusu

    Farkına bile varmadan zaman ne kadar hızlı geçiyor? Gençlik ise çok çabuk bitiyor. Tıpkı Yazar İ. Cantuev’in kahramanı Bağalı’nın gençlik yıllarında çok güzel bir kız olup, emeklilik zamanı gelmesine rağmen daha evlenmemiş olması gibi.

    Bağalı, kendisiyle aynı köyde yaşayan bir adamdan hoşlanıyordu, aslında Kaaplan da sadece Bağalı’dan hoşlanıyordu ve onca zamandır O’na duygularını açmaya asla cesaret edemedi. Bağalı’nın zeki ve çok aktif bir akrabası vardı, Adı Aslan. O biliyordu ki onların yalnızlığından bir sonuç çıkmayacaktı. Eğer kimse onlara yardım etmezse, bu iki sevgili hep aynı noktada kalacak ve bomboş bir hayatları olacaktı. Aslında doğru diyorlar “gençlik zamanlarımızın kıymetini, yaşlılıkta anlıyoruz”.

     Bağalı’ya bakınca da kimse ona yaşlı diyemezdi. Onun her şeyi vardı ve en önemlisi de senelerin biriktirdiği tecrübesi ve aklı idi. İşte şimdi onları evlendirmenin tam zamanı.  Kaaplan, Bağalı’nın onu reddetmesinden baya korkuyordu, ama biliyordu ki “cesaretle şehirler bile fethedilir.” Bağalı Kaaplan’ın burnunun havaya kalkmaması için onu zorluyordu. Bağalı aslında kendini Kaaplan’a değerli göstermeye çalışıyordu, bu yüzden Kaaplan’ın ilk gelişi başarılı olmadı ve eli boş döndü. Bağalı ise heyecanlıydı. Bağalı evet mi hayır mı seçeneklerini düşünüyordu. Kaaplan aslında çok yaşlanmıştı ve yakışıklılığı kaybolmuştu, kıyafetleri bile üstünde çok iyi durmuyordu, burnu da tam bir patates gibi olmuştu. Ama Kaaplan gençliğinde çok yakışıklı biriydi. Kaaplan geri gelecek miydi? Tabi ki gelecekti. Aslan onu kolay kolay bırakmazdı. Aslan’ın tavsiyesiyle Kaaplan bir kaç sefer daha geliyor ve her seferinde şekil değiştiriyordu. Bir seferinde Karaçay’dan bir misafir olarak, ya da bir Gürcü gibi. Kaaplan, sevgilisinin onu tanımayacağını düşünüyordu, ama Bağalı’nın gözleri röntgen gibiydi ve onun ruhunu bile okumaktaydı. Bağalı, Kaaplan’ın oyununu çok iyi anlıyor ve onun oyununa ayak uydurmaya çalışıyordu, ve onunla zaman zaman dalga geçiyordu. Ayrıca Bağalı Kaaplan’ı asla reddedemezdi, çünkü Kaaplan onu çok seviyor ve O’nun için her şeyi yapmaya hazır biriydi. Kaaplan, Bağalı’yı kaçırmak istiyordu, Bağalı da buna karşı çıkmıyordu çünkü O’nun kalbi taş değildi. Ayrıca dedikoducuların Bağalı hakkında O’nun evlenmeyi çok istemesini düşünmemelerini ve konuşmamalarını istiyordu. Bağalı’yı kaçırınca kimse bir şey demez ve işler yolunda giderdi. Kaaplan bunu söyledi ve hemen karar verdiler. Araba hazırdı. İki sevgili biraz geç ama çok mutlu oldular.

    Bu oyun müziklerle, şarkılarla, danslarla ve eğlenceyle dolu! Atasözü der ki “bir sefer görmek, yüz sefer duymaktan daha iyidir!” Buyurun gelin. Gülmek tüm hastalıklardan ve yaşlılıktan sizi kurtarabilir.. Bekliyoruz...

    Oyuncular:

    Fatima Zhangurazova

    Orusbıı Shavaev

    Artur Alchakov

    Murat Gılıakhov

    Kondüvit: Zhangorazov Rustam

    Işık Kumanda: Khasan Afashokov

    Dekor Tasarım:

    Kostüm Tasarım: V. Bakkuev

    Işık Tasarım:

    Müzik Yapım: Fatıma Zhangurazova

    Dans: K. Sottaev

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü