-

Doğaçhane- Gecenin En Komiği Kim?

İzmir - Leman Sahne Balçova Mithatpaşa Cad. N0:44/Z33 Egepark AVM Balçova/İzmir 22 Eylül 2021 Çarşamba
90 dakika
  • Komedi
  • Tiyatro

Doğaçhane- Gecenin En Komiği Kim?

GECENİN SONUNDA KAZANAN KIRMIZI TAKIM MI YOKSA MAVİ TAKIM MI OLACAK?

Tiyatro Sporu ABD ve Avrupa 'da, Theatresports ismi ile,alternatif oyun mekânlarında seyircilere sunulan "Modern Doğaçlama Tiyatro" ya ait bir gösteri türüdür. Oyuncuların takımlara ayrılıp birbirleri ile "Müsabaka" etmesi mantığınadayanır. Bir birbirinden farklı turlar (round) doğaçlama olarak oynanır. Her turun kendine özgü önceden belirlenmiş kuralları bulunmaktadır.
Bir Tiyatro Sporu gösterisinin en temel özelliği seyircinin aktif katılımının sağlanmasıdır. Bu gösterilerde seyirci doğaçlamaları yönlendirir ve fikirleri ile doğaçlamalarıbelirler. Her tur seyirciden alınan bir fikir (oyuncunun doğaçlamayı başlatması için, oyuncuya yol gösterecek herhangi bir fikir - mekân, nesne, durum, yönelim vs.) doğrultusunda şekillenir.
Tiyatro Sporu gösterisi asla tekrar etmez. Her şey o oyuna ve o seyirciye özeldir. Bu sebeple her oyun birbirinden farklıdır.
Tiyatrohane bünyesinde var olan ekipte uzun süredir beraber çalışan birbirinden farklı karakterlerde ama tek bir amaç için yola çıkmış çılgın üyeler var. Çılgın diyoruz çünkü doğaçlama tıpkı hayat gibi plansız, sürprizlerle dolu ve kontrol edilemez. Bu durumu kabullenmek ve bu çılgın dünyanın farkındalığına erişmek için bazı normallik sınırlarını esnetmeye ihtiyaç var. Görünenin arkasındaki iletişim biçimleri ve hayata dair her şey Doğaçhane ile sahnede vücut buluyor. Üstelik seyirci de bu işin içinde… Doğaçhane, seyircilerini bu çılgın çarkın içine alıp onlarla birlikte oynuyor.
 
DOĞAÇLAMA TAKIL, PLANLAR ASLA İŞE YARAMAZ!

Moderatör / Hakem: Başak Fındıkçıoğlu 
Oyuncular:
Ayşegül Selçuk
Burcu Aktürk
Enis Yazar
Gülin Pirim
Livio Jr. Angelisanti
Melike Çerçioğlu Bilgiç
Nilüfer Bilgili
Oytun Cebeci
Sevgi Girgin
Tuna Kurt
Vahap Polat

Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
İzmir - Leman Sahne Balçova
Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü