Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Doktor Henrik (İki Kalas Bir Heves Tiyatro Festivali)

    • Tiyatro

    İKİ KALAS BİR HEVES TİYATRO FESTİVALİ  
    DOKTOR HENRİK

    Perdesiz Tiyatro

    OYUN 20:00

    Doktor Henrik Egibi dünyanın en eski ailesine mensuptur, zengin bir ailedir, zengin ve her şeyi olan bir aile. Henrik ise bu ailede yetişen aynı soyadını taşıyan bilim insanıdır. Dünyaya hizmetini kendi maddi kaynaklarını feda ederek kullanmaktaydı. Fakat zalim siyaset ortamı, idealist ve çalışkan Henrik’i çok farklı yerlere sürüklemiştir. Sahnede bir medeniyetin çöküşü anlatılmaktadır. Bir medeniyetin çökmeden önceki son dönemeci yaşamaktayız. Sahnedeki adam idam edilmeden önceki son yarım saatinde başına gelenleri anlatmaktadır, kafasının içindeki dünya ile gerçekliği karıştırarak.

    Her dönem şahit olabileceğimiz bir hikayenin makyajlanmış halidir Dr. Henrik’in başına gelenler. Aslında içimizde bir yerlerde kalan en bakir insani duygu olabilir intikam. Bu kişi insanlığa şekil veren bir deli dahi olsa da insan olan tarafı ağır basmıştır. Oyunun zamanı 2100 yılında değil de tarih öncesi çağlarda da geçebilirdi ama yine de ortada insanın hikayesi olacaktır. Tam mekanik makinaların hükümranlığı da olsa, dünyanın içinde yeni bir dünya da yaratılsa, teknolojinin ve sanayinin en gelişmiş hali de olsa ortada hep insan var olacaktır, oluyor da! Yüz yıllık aile mirasının üzerine kurduğu bilimsel çalışmaları Henrik’in sonu oldu. Ya da diğer bir açıklamayla insanları çok sevmesinden. Aynı zamanda siyaset denen içinde olduğunu bilmeden yediğin yemeğin, bilimin marka yüzü olmuş insanlara bile neler edebildiğini gördük bu süreçte. Dediğimiz gibi her şey insanlığı çok sevmekten oldu. Oysa şeytan da bu yüzden isyan etmemiş miydi tanrıya? Ama sahnedeki şeytanımız bu sefer ne Henrik ne de rakibi Ezra. Şeytan olan insanlık da değil. Bundan hareketle soruyoruz, şeytan bunun neresinde?

    Oynayan :İNANÇ BÜKÜLEN

    Festival davetiyesi satın alanlar 2021 yılında geçerli olmak üzere seçeceği herhangi bir oyuna 1  kişilik oyun bileti kazanır.     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü