-

Dönme Dolap

  • Tiyatro

Dönme Dolap

Fransız Senarist EricAssous'un 1998 yılında yazıp, Gencay Gürün'ün Türkçe'ye çevirdiği  "Dönme Dolap";evli ve bir çocuk sahibi Pierre'nin öyküsünü konu alıyor; Karısı ve oğlu bir haftalığına tatil için şehir dışına çıkan Pierre, çalışmak için Paris'te kalmak zorundadır.Bir haftalığına bekârbir hayat yaşayacak olan Pierre; güzel, neşeli bir kişiliği olan ve tek başına yaşayan Juliette ile bir akşamüstü barda tanışır. Birbirleri ile konuşmaya başlayan ve kısa zamanda kaynaşan ikili, Pierre'nin daveti üzerine bir şeyler içmek üzere erkeğin evine giderler.

Pierre ile Juliette arasında bir hayli yaş farkı olmasına rağmen, Pierre'in zarafeti ve fiziksel çekiciliği bu farkı kapatmaktadır.

Fakat gece hiç de ikilinin düşündüğü gibi devam etmeyecektir.Adam gece boyunca kadının derdini çözemez. Kadın adamla bir kedi fare oyunu mu oynamaktadır yoksa; bir amaç için mi eve gelmeyi kabul etmiştir? Bu kadın kimdir? Mesleğini bile öğrenemezken kadının uydurduğu kimliklerden hangisine inanabilir? Genç kadının çözülemeyen gizemi belki de büyük bir sırrın habercisidir.

“Dönme Dolap" çapkınlık olgusunu sorguluyor.

Yazan: EricAssous

Çeviren: Gencay Gürün

Yöneten: Özgür Yetkinoğlu

Sanat Yönetmeni: Kerem Yılmaz

Oyuncular:

Sinan Albayrak

Sedef Şahin

Dekor – Kostüm Tasarım: Atölye Sanat

Reji Asistanı: Hamdi Malcı, Eda Gülçiçek

Işık Tasarım: Akın Yılmaz

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü