Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Etiyopya Kahvecisi

    60 dakika
    • Tiyatro

    Etiyopya Kahvecisi

    Yaş Sınırı: 13+

    “Etiyopya Kahvecisi” Seyircisiyle Buluşmaya Başladı!

    Orçun Masatçı’nın Yazdığı, Nazif Uslu’nun Yönettiği “Etiyopya Kahvecisi” Adlı Oyun, Prof.Dr. Özdemir Nutku-Oyçed Oyun Yazma Yarışması’nda Dereceye Girip “En İyi İkinci Oyun” Seçilerek, Ödüllendirilmiştir.

    Ödüllü Oyun Etiyopya Kahvecisi’nde; Paranın, Bilginin, Aklın Ve Kültürün Sınıfsal Sınırlarını Ve Tüm Bunların Kimde Olduğunu Sorguluyor. Takım Elbiseli Adam İle Evsiz Bir Kahve Eşliğinde Sohbet Ederler. Birbirini Hiç Tanımayan Bu İki Kişi, İnsanların Ön Yargılarını Bir Kenara Bıraktığında Nasıl Bir Paylaşıma Girilebildiğini Göstermektedir.

    Önermesi Belirgin, Çatışma Yaratacak Çelişkiler Başarılı Saptanmış. Garson Karakterinin Yabancılaştırma Etmeni, İç Aksiyonun Rezistansı Olarak Kullanıldığı Oyunda; Kişilerin Etkili İç Çatışmaları, Bizi Kendi Yaşadıklarımızı Sorgulamaya Yönelten Niteliği Olma Özelliğine Sahip.

    Sen Ya Da Ben Yok; Biz Varız. Sistem "Ben" Ve "Öteki" Diye İşlediği Sürece İnsanlığın Tek Kazancı Büyük Bir Yalnızlaşma Hissi Olacaktır. Her Ne Kadar Sistem Bizleri Birbirimizden; Evde, Sokakta, İşte, İlişkilerde, Düşüncelerde, Kısacası Yaşamda "Öteki" Olarak Ayırmaya Çalışsa Da Bu Bütünsel Yapı Ancak Biz Bir Aradayken Var Olabilir. "Öteki" Olana Dair Ön Yargılar Bir Kenara Bırakıldığında İnsanlar Birbirlerine Rahatlıkla, "Sen Aynı Bensin!" Diyebilecekler; Özlerini Bulup, Gerçeği Kendilerinde Bulabileceklerdir.

    Yazan: Orçun Masatçı

    Yöneten: Nazif Uslu

    Yön.Yrd: Damla Benuğur

    Müzik- Dans- Koreografi: Loretta Romano

    Dekor-Kostüm: Dilay Başaran

    Işık-Efekt: İsmail Oğuz

    Oyuncular:

    Batuhan Yiğit Atagül

    Özkan Yenilmez

    Çağdaş Koldaş

    Ve

    Nazım Özgürsu Uslu

    Damla Benuğur

    Yapım: Dramatik Sahne Sanatları Tic. Limited. Şirketi

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü