From Physıcalıty To Character

From Physıcalıty To Character-Fizikselden Karaktere

  • Doğaçlama Tiyatro
  • Festival
  • Tiyatro

From Physıcalıty To Character / Fizikselden Karaktere
Tarih:
10:00/13:00

(LIRON LEWIN)
Kendinizi sürekli aynı üç beş yıpranmış karakteri kullanırken mi buluyorsunuz? Her seferinde zihninizden ya da bir fikirden yola çıkıp bedeni unutuyor musunuz?Bu atölyede bedenimizle bağlantıya geçeceğiz. Etrafta koşuşturacak, dans edecek ve çeşitli sebeplerden çeşitli şekillerde hareket edeceğiz. Bu yolla, karakter yaratırken izlediğimiz sırayı tersine çevireceğiz.

Doğaçlamamızda palyaçoluktan fiziksel tiyatroya kadar birçok metoddan nasıl yararlanacağımızı öğreneceğiz. Hikâyeyi ya da sesi düşünmek yerine, bedenimizin kontrolü ele alıp bizleri karakterlerimizi ve daha da önemlisi onları yaratırken kullandığımız metodları zenginleştirecek bir yolculuğa çıkarmasına izin vereceğiz.

Rüzgâr nasıl hareket eder? Bir keçi neye benzer? Serçe parmağımızla hareket etmek nasıl bir histir?

Fiziksel tiyatro dünyasına göz atacağımız bu atölyede bize katılın ve bedeninizin, onun temposu ve ritminin, doğal hareketlerinin ve macera duygusunun nasıl en iyi ilham kaynağınız olabileceğini keşfedin.
Do you find yourself overusing the same 3-4 beaten down characters? Do you always start from your head or idea and forget about your body?In this workshop we will connect with our bodies. We will run around, dance and move in various ways for various reasons. This way we will reverse the order in which we create characters.

We will learn how to utilize methods from clowning and physical theatre for our improv. Instead of thinking of the story or the voice, we will let our body lead us into a journey to enrich our characters and more importantly, the methods in which we create them.How does the wind move? What does a goat look like? How does it feel to be moving from your pinky finger?Join us for a sneak peek into the physical theatre world, and to find out how your body, its pace and rhythm, its natural movement and its sense of adventure could be your best inspiration.

 

 

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü