Gökkuşağının Altında

Gökkuşağının Altında oyununun tiyatro biletleri satışta. Gökkuşağının Altında oyununu mekanında tarihinde saat 'da izlemek ve Gökkuşağının Altında oyununa ait tiyatro biletini gişede sıra beklemeden satın alabilirsiniz. Hafta içi 100 TL ve üzeri alışveriş yapan TEB kredi kartı ve banka kartı müşterilerimizin hafta sonu alacağı sinema ve tiyatro bileti için %50 indirim ekstresine yansıtılacaktır.

18 Kasım Pazar 11:00
Ataköy Yunus Emre KM. Müşfik Kenter Sahnesi


Gökkuşağı Tiyatrosu’nda her gece birlikte gösteriye çıkan;
Balerin Narin, Palyaço Paço, SihirbazMadrabaz, Müzisyen Chopin birbirlerini kıskanmakta ve tiyatronun “en çok 'alkış alan' sanatçısı” olmak istemektedirler. Bu yüzden de sürekli birbirlerine oyun oynayarak hata yapmaya zorlamakta ve böylece de gösterilerinin başarısız olmasına neden olmaktadırlar. Olanlara daha fazla katlanamayan Gökkuşağı Tiyatrosu’nun patronu onları tiyatrodan kovar. 

Çünkü dostluğun değerini anlamalarını istemektedir. Bizim dört kafadar kendilerini bir anda beş parasız sokakta buluverince, neye uğradıklarını şaşırırlar. Kendi meslekleriyle ilgili bir iş bulamayınca, başka meslekleri denemeye karar verirler. Ama sonuç gerçekten de "içler acısı" olur. Parasız, işsiz güçsüz, sokakta yaşamaya başlarlar. Birbirlerine kenetlenip, yaptıkları hatayı anlayan dört kafadar, çareyi sokaklarda hep beraber gösteri yapmakta bulur.

Artık dostluğun ve dayanışmanın değerini anlamış ve ayrılmamaya karar vermişlerdir. Onları bir sokak gösterisi sırasında izleyen tiyatronun patronu, bu dayanışmalarını görünce, tiyatroya geri çağırır hepsini. Herkes bu duruma çok sevinir...


Dostluğun, kardeşliğin, birlikteliğin başarıdaki yerinin vurgulandığı oyunu, tüm tiyatro severlerin beğenisine sunuyoruz.

Uygur Çocuk Tiyatrosu tarafından düzenlenmektedir.

Bilet almak istediğiniz tarihi seçin

E-bültenimize abone olun etkinlikleri kaçırmayın!