Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Hayvan Çiftliği . - Eğlenceli Cuma

    • Çocuk Oyunu
    • Tiyatro

    Hayvan Çiftliği

    Yaş Sınırı :+13

    “Roman okumuyor, oyun izliyoruz”

    Rejisör İnanç Yılan ünlü romana dair getirdiği yorumu böyle özetliyor.

    George Orwell’ın Stalin dönemi Sovyetler Birliğini resmettiği muhteşem romanını yepyeni bir tarzda senaryolaştıran İnanç Yılan  romanın kurgusundan kopmadan lakin daha mizahi bir dille sahneye taşımış.

    Oyun tıpkı romanda olduğu gibi çiftliğin yönetimini eline geçiren hayvanların kendi aralarında ki ilişkileri ve yönetime göz diken domuzların (Napolyon, Kartopu ve Cırtlak) giderek çiftlik sahibini daha doğrusu insanın zulmünü aratmayan uygulamalarını anlatıyor. Domuzların önce yönetime gelmek çevirdiği dolapları sonra yönetimi paylaşamayıp birbirilerine girişlerini anlatırken zavallı hayvanların ne insan ne de hayvan yönetiminde değişmeyen kaderlerini resmediyor.

    İki perde 90 dakika olan oyunu uyarlayıp yöneten İnanç Yılan’ın rejisinde ki genel mizahi karakteristik yapı burada da kendini göstermiş. Özellikle Kartopu’nun bitmek bilmeyen muziplikleri ve Cırtlak ile kurdukları iletişim biçimi açıkçası görülmeğe değer.

    Farklı... Aslında bu rejiyi ve oyuncuların yorumunu açıklayacak tek kelime bu. Elbette bildiğimiz “Hayvan Çiftliği” ama daha önce görmediğimiz bir tarzda Nergiz Kültür Merkezinde seyircisiyle buluşuyor. Ankara’nın en eski sinemalarından Nergiz’in uzun yıllar atıl kaldıktan sonra sanat merkezine dönüşmesi de Ankara açısından ayrı bir kazanımdır. Yıllar sonra açılan salon “Hayvan Çiftliği” ile kapılarını yeniden Ankara’ya açıyor.

    Yazan : George Orwell

    Uyarlayan ve Yöneten : İnanç Yılan

    Oyuncular : Gülsüm Öngür, Deniz Akay, Nurdan Özsoy, Umut Kılıç, Nisa Emin, Veli Sevinç, Mert Çalışkan, Ceylan Özkaya, Cengiz İpin, Şennur Çançoban

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir. 

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü