Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Qesra Balindeyen Xemgın (Hüzünlü Kuşlar Kasrı)

    • Tiyatro

    Hüzünlü Kuşlar Kasrı

    Bizi biz yapan şey nedir? Hüzünlü Kuşlar Kasrı performansının hikayesi, Bahtiyar Alİ aynı adlı romanından alınmıştır. Roman, Güney Kürdistan ın (Irak) 22 yıllık bir zaman dilimini göçün, kokunun, sesin, aşkın, müziğin ve kuşların diliyle anlatıyor. Performans, Kürtçe anlatım biçimlerinin ve dilin güzelliğinin izlerini sürüyor. Geleneksel kürt anlatım tekniklerini, çağdaş sanatın anlatım biçimlerine yaklaştırmayı deniyor. Evrensel bir dile dönüşmekten ve dönüştürmekten kaçınmıyor. Performansçılar (anlatıcılar), anlatmak ve daha çok anlamak için, bedenlerinde bir yolculuğa çıkıyor, kendi bedenlerinin hafızasını da zorluyor. Kokularda, seslerde, renklerde, şarkılarda ve şimdi yaşadığımız zamanda kendi izlerimizi arıyor.  Korkmadan kendine soruyor. “Bizi biz yapan şey nedir?”

    Roman: Bextiyar Elî

    Tekst: Alan Ciwan, Huseyin Umaysiz

    Konsept ve Reji : Huseyin Umaysiz

    Oyuncular: Alan Ciwan, Hêja Netirk / Şîlan Duzdaban

    Dramaturji: Mesut Arslan

    Görsel Danışman: Savaş Boyraz

    Ses: Can Satir, Huseyin Umaysiz

    Fotograf: Karolina Maruszak

    Prodüksiyon: Theater Antract

    Co-Prodüksiyon: Ban Theater, Platform 0090, Kultuurfaktorij Monty,  Theater RAST

    Roman: Bextiyar Elî

    Tekst: Alan Ciwan, Huseyin Umaysiz

    Konsept ve Reji : Huseyin Umaysiz

    Oyuncular: Alan Ciwan, Hêja Netirk / Şîlan Duzdaban

    Dramaturji: Mesut Arslan

    Görsel Danışman: Savaş Boyraz

    Ses: Can Satir, Huseyin Umaysiz

    Fotograf: Karolina Maruszak

    Prodüksiyon: Theater Antract

    Co-Prodüksiyon: Ban Theater, Platform 0090, Kultuurfaktorij Monty,  Theater RAST

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
     
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.
     
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
     
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
     
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
     
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü