-

İçinde Değerli Bir Şey Olabilir-

  • Tiyatro

İçinde Değerli Bir Şey Olabilir

Yaş Sınırı : 13+

Bin yıllardır kardeş olan, kendilerinden, takıntılarından, ritüellerinden ve kırılmış umutlarından başka bir şeyleri kalmamış iki kadının tuhaf şarkısı... Bir distopyanın içerisinde dünyada kalan son iki kişi olan kız kardeşler birbirlerine muhtaçtırlar. Yaşadıkları ev artık çöplerle kaplıdır ve çöpleri, doğru sırada, doğru renklerle ve doğru şekilde dizmedikleri takdirde evden çıkaramazlar. Anneden kalma bu ritüelin en önemli kahramanı ise anneannedir. Anneannenin öğrettiği şarkı çocukluklarındaki ritüeli hatırlamalarını sağlayacaktır. Ancak kardeşler ne şarkıyı ne de ritüeli hatırlayabilmektedir. 

“İçinde Değerli Bir Şey Olabilir” Dank Laboratuvar Tiyatrosu’nun ikinci araştırma oyunudur. Anlatı-Diyalog-Fiziksel performans üçlemesi bu oyunun sahneleme yöntemi bakımından araştırma konusu olmuştur. Psikoloji çalışması olarak, fiziksel ve duygusal şiddete maruz kalan kişiler ile şiddete tanık olan kişilerin bu deneyimleriyle baş etme yöntemlerinin altında yatan sebepler araştırılmaktadır. Sosyoloji çalışması olarak ise, toplumsal bakış açılarının oluşmasındaki etken faktörler ve bunlara, oyun içeriği kapsamında, izleyicilerin yaklaşımları araştırılmaktadır.

Bilgi :
Oyunlarımızda Askıda Bilet uygulaması yapılmaktadır. Oyunun biletini tiyatroya destek olmak için alıp, oyunu izleyebilecek olan bir başkasına hediye etmek isteyen seyircilerimizin, satın aldıkları koltuk numaralarını 0553 309 1989 numaralı telefondan Ekim Sanat Sahnesi gişelerine bildirmeleri rica olunur. Desteğiniz için teşekkür ederiz. "

Oyunun Künyesi 

Dank Laboratuvar Tiyatrosu


Yazar: Burcu Reşit
Yönetmen: Ali Bircan Teke 
Dramaturg: Tülay Yıldız Akgül 
Yön. Yard.: Ceren Kayış 
Sosyolog: Emek Yılmaz 
Psikolog: Eda Yılmaz 
Müzik: Ece Naz Özonar 
Ağıt: Emine Irmak Bavkır
Işık Tasarım: Tolunay Gezeroğlu
Makyaj Tasarım: Ayşe Dinç Yıldız 
Afiş Tasarım: Tekin Aytekin
Oyun Fotoğrafları: Meral Kuru

Oyuncular: 

Sıdıka Derya Gümral 
Emine Irmak Bavkır

 
Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü