Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    İki Kişilik Hır Gür

    75 dakika
    • Tiyatro

    İki Kişilik Hır Gür

     TEK PERDE / 75 DK.

    …Bilmez ki uyumsuzluk da hayatın kendisidir; saçmalık ve uyumsuzluk birbirini besler ve büyütür. İkili muhalefet… Siyah olmadan beyaz, beyaz olmadan da siyah olmaz. Griler de vardır hayatta; ama zıtlıklardır dominant olan. Asıl mesele ise taraf olmak ya da olmamaktır ki taraf olmamak da aslında taraf olmak, bir nevi seçim yapmaktır. Bu bilinçli mantıksızlık içinde bir düzen aramaya, hayatı anlamaya ve taraf seçmeye çalışırken bilinçsiz; ama süregelen bir tartışmanın da içinde pedalları çevirdikçe çevirir, sonunda da bir yere varmaya çalışırız. Vardığımız yer olmak istediğimiz yer midir yoksa pedallar olduğu yerde dönüp durur, biz de olduğumuz yerde sayıp durur muyuz bilinmez. Kimimiz pedalları yavaş yavaş çevirirken kimimiz de aramaktan hiç bıkmayız. Hepimiz illa ki bir şey ararken aradığımızı bulur muyuz bilinmez; ama çoğu kez çok uzağa gidemediğimizi biliriz; çünkü aynı şeyi aramasak da aynı yerde benzer şekillerde ararız. Bu yüzden de absürd olandan hiçbir zaman tamamen kaçamayız. Kaçmalı mıyız ki?

    Ionesco, İki Kişilik Hırgür adlı oyununda içsel olan özden yola çıkar ve içerisi ile dışarısının bitmeyen kavgasını ve birlikte var olma mücadelesini ortaya koyar. Eril ile dişil, savaş ile barış, ilkel ile çağdaş, acemi ile ehil, kaplumbağa ile salyangoz… Değişen gerçekliklere desteklik eden, değişmeyen ve bağımsız olan tek şey tercihlerimizdir. Seçimlerimiz ve içimizdeki ilkelliktir bizi taraf(sız) yapan, bize pedalları çevirten…

     

    Etkinlik Kuralları:

    *Etkinlik alanına gelirken Aşı Kartı veya en geç 48 saat öncesinden yapılmış PCR test sonucunuzu yanınızda bulundurmanızı rica ederiz. Aşı kartı ya da PCR sonucu olmayan misafirlerimiz etkinlik alanına kabul edilmeyecektir.
    *Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınladığı genelgenin kurallarına göre koltuk aralarında boşluk bırakılmıştır.
    *Oyunumuz 13 yaş ve üstü seyircilerimiz içindir.
    *Öğrenci indirimi ile bilet alan seyircilerimizin öğrenci kartı göstermesi zorunludur.
    *Oyun belirtilen saatte başlar, gerekli kontrollerin yapılabilmesi için oyunun başlama saatinden en geç 15 dk öncesinde mekânda olmanızı rica ederiz. Geç kalan seyirciler salona alınmayacaktır. 

     

    Yazan: Eugene Ionesco

    Çeviren: Ayberk Erkay

    Yöneten: Ömer Arıduru

    Yönetmen Yardımcısı: Tuğçe Arıduru

    Dramaturgi: Nergis Aykaç

    Oyunculuk Çalışmaları: Aylin Saraç

    Oyuncular: Didem Ataç, Hami Mavrigan, Özgür Çakır, Sinem Erol Birdal, Tuğçe Arıduru

    Işık: Faik Özcan

    Ses&Efekt: Murat Arıca

    Afiş Görsel: Kazım Şimşek

    Grafik & Animasyon Tasarım: Selin Pektaş

    Kostüm: Dursun Akış

    Dekor: Salim Güzel

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü