-

Irgat

İstanbul - Watergarden Performans Merkezi Duru Ataşehir. 17 Aralık 2021 Cuma
  • Tiyatro

Irgat

Bilgi: Etkinlik için 1+1 hediye bilet kampanyası mevcuttur. Aynı seanstan En az 2 bilet seçiminde aktif olacaktır.
NOT: 1+1 hediye bilet kampanyasından yararlanmak için lütfen biletlerinizi Biletinial Websitesi üzerinden alınız. Mobil uygulamayı kullanmayız. Kampanya mobil uygulamada yansımamaktadır.

Duru Tiyatro Ataşehir'de Yıl Sonu Çılgınlığı Başlıyor!

Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi perdelerini yıl sonuna kadar Duru izleyebilmeniz için büyük bir indirimle açıyor!

Kasım ve Aralık ayları boyunca Irgat oyunu için davetlini al gel iki kişilik bilet fiyatı 150 TL!

OYUN SÜRESİ: 75 DK. / TEK PERDE
YAŞ SINIRI:+13
Duru Tiyatro yeni sezonda tiyatro severleri sıra dışı bir Shakespeare kolajıyla, “Irgat” adlı yeni oyunuyla karşılıyor. Irmak Bahçeci’nin Shakespeare’in tüm oyunlarını tarayıp önce Türkçe ’ye ardından da ‘ırgatça ’ya çevirerek yazdığı oyunu Emrah Eren
yönetiyor. “Irgat”, tamamen Shakespeare’in cümlelerinden oluşuyor ama onun hiçyazmadığı bir karakterin hikâyesini anlatıyor. Türkiye’de geçen müzikli oyunda, büyükşehre gidip kendini koskoca bir inşaatın, betonlaşmanın ve vahşi kapitalizmin içinde bulan “IRGAT’ı‘’ Emre Kınay, “Beyzadeyi ise Sertaç Nicolas Güder canlandırıyor.
İç savaşı andıran bir çatışma ortamında doğup büyümüş olan Irgat, bir çatışma sırasında öksüz kalmış bir çocuğu sahiplenir ve çocuğu da alarak metropole gelir.
Tek derdi, başını sokacak bir yer ve karnını doyurmak olan Irgat, şans eseri bir inşaat firmasının sahibiyle tanışır. Adam, Irgat’a inşaatlarından birinde hem kalacak yer hem de iş verir. Çocuk da zaman içinde büyür ve o da inşaatta Irgat’la yan yana
çalışmaya başlar. Bitmek bilmeyen bir kavganın sürdüğü topraklardan, ideolojik çatışmanın kasıp kavurduğu üniversiteden, taşranın işsizliğinden, metropolün ağır işçiliğinden kurtulmayı becermiş bir işçi olan Irgat’ı trajedi, nereden kaçarsa kaçsın kendi vicdanında yakalayacaktır.

Yazan: Irmak BAHÇECİ
Yöneten: Emrah EREN
Müzik: Cenk ERDOĞAN
Dekor: Cihan AŞAR
Işık:Yakup ÇARTIK (İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun izniyle)
Şarkı Sözleri: Faruk ÜSTÜN
Irgat: Emre KINAY
Beyzade: Sertaç Nicholas GÜDER
 

Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
İstanbul Anadolu - Watergarden Performans Merkezi Duru Ataşehir.
Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü