-

Işıltılı Haşereler

  • Yetişkin Oyunu

Sizi iki harika insanla; jill ve ollie ile tanıştıralım. mükemmel çift, kusursuz anne-baba ve rüya evleri’nin gözde sakinleri… ancak her şeyde olduğu gibi, kusursuzluk yolunda da ödenmesi gereken bedeller vardır. Şimdi jill ve ollie bu yolda ödedikleri bedelleri anlatacaklar, biz de bir karara varacağız: jill ve ollie iyi insanlar mı yoksa kötü insanlar mı? Sonuçta ne derler bilirsiniz: “Cehennem başkalarıdır.”

Kentsel dönüşüm projesi için seçilen çiftimiz ollie ve jill’e, ileride oldukça değerleneceği tahmin edilen bir semtte, yıkık dökük bir ev verilir. Çiftimiz sahip oldukları bu evi nasıl kazandıklarını anlatmak için sabırsızlanmaktadırlar. Fakat rüya evleri’ni elde edebilmek için birçok şey yapmıştırlar, Bunlardan bazıları pek de iyi şeyler sayılmazlar, Hatta bayağı korkuçturlar ve sarsıcı… Bazılarınız onların gerçekten kötü bir çift olduğunu düşünebilirler ama onlar iyi insanlar, en azından kendileri böyle umuyorlar. Peki, iyi olmak için ummak yeterli midir?
Ollie ve jill yaptıklarını gerekçeleriyle birlikte bize anlattıklarında, onları gerçekten anlayabileceğimizi düşünüyorlar. yaptıkları ne kadar korkunç olursa olsun onlara hak verebilecek miyiz? umdukları gibi iyi insanlar olduklarını kanıtlayabilecekler mi?
philip ridley, modern birer meddah gibi kullandığı oyuncularla, bizleri ollie ve jill’in ışıltılı hayatlarına dahil ediyor.

yönetmen: eyüp emre uçaray
yardımcı yönetmen: mehmet nuri yavuzer
yazar: philip ridley
çeviren: h.can utku
oynayan: pınar çağlar gençtürk, ünal yeter, selen uçer
dekor & ışık tasarımı: cem yılmazer
kostüm tasarımı: hilal polat
müzik tasarım: eda er
teknik uygulama: muhammed ali dönmez
proje asistanları: esat özcan, hazal demirgürz
 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü