-

Kavgayı Unut Aşkı Tut

İstanbul - Torium Sahne 23 Ocak 2022 Pazar
100 dakika
  • Tiyatro

Kavgayı Unut Aşkı Tut

Bilgi: İşitme engellileri için işaret dili tercümanı bulunmaktadır.

Yeditepe Tiyatro, 2017-2018 tiyatro sezonunda Kazım Akşar’ın yönettiği, Sibel Nançin’nin uyarladığı KAVGAYI UNUT AŞKI TUT adlı oyunu ile seyirci karşısına çıkıyor.

Shakespeare’in Romeo ve Juliet adlı oyununda, Romeo ile Juliet ölümden son anda kurtulsaydılar eğer, nasıl bir hayat sürüyor olurlardı? İşte Sibel Nançin de buna benzer bir kurgudan yola çıkarak, “Kavgayı Unut Aşkı Tut” adlı oyunu yazmıştır.

Yazıldığı günden beri aşk hikâye ve dramalarının büyük çoğunluğuna esin kaynağı olmuş, ölümsüz tiyatro eseri Romeo ile Juliet oyunun yazarı William Shakespeare, Sibel Nançin’in yapıbozumu tekniği ile yorumladığı Kavgayı Unut Aşkı Tut oyununda 52 yaşındadır. Yaşıyordur ve eserini kaleme alışının üzerinden 29 yıl geçmiştir. Karakterlerinin gelmiş olduğu hâl karşısında, gördüklerine inanamaz ve günümüz insanının bakış açılarına da göndermelerde bulunarak, olaylara etki etmeye çalışır. Romeo ile Juliet’in kızları Lukretia, Dadı ve Rahip karakterlerinin de bu absürd duruma dâhil olduğu oyunda, Romeo ile Juliet’in o eski aşklarının yerinde yeller esiyordur. Hayatlarından memnun değillerdir ve William Shakespere’den yardım isterler.

Bakalım rayından çıkmış, deyim yerindeyse sakız gibi uzamış bir ilişkiyi, Shakespeare’in kendisi kurtarabilecek mi…

 

Yönetmen: Kazım Akşar

Oyuncular:

Kahraman Sivri

Sibel Nançin

Aylin Çakın

İşaret Dili Tercümanı: Neslihan Kurt

Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
İstanbul Avrupa - Torium Sahne

• Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

• Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 

• Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

• Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

• Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

• Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü