Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Keloğlan ve Ali Cengiz

    • Müzikli Çocuk Oyunu

    Keloğlan ve Ali Cengiz

    Masallar sahip olduklarımızla, olmak istediklerimizin sembolik anlatılarıdır. Aslında insanın dünden bugüne ve bugünden yarına uzanan yolculuğunun ta kendidir masallar. Biz masalsı yolculuğumuzda Keloğlan'ın yoldaşı olma sansına eristik ve simdi tek arzumuz, en değerlilerimiz, bugünden yarına köprümüz olan çocuklarımızı da bu yolculuğa ortak etmek. Yüzlerce yıllık bu kadim yolculuğunda Keloğlan'ın zekası, şansı, becerisi, kurnazlığı ve iyi yürekli dünyasını bizler de düne duyduğumuz saygıyı ve minneti merkeze alarak, bugünün imkanları olan dans, müzik, kukla, illüzyon, jonglörlük ve video mapping gibi sanatsal ve teknolojik disiplinleri bir arada harmanlayarak seyir zevki yüksek, görsel ve işitsel zenginliklerle bezeli; rengarenk ve ahenkli bir dünyaya dönüştürüyor ve bu yolculuğa sizleri de davet ediyoruz.

    Aşık olduğu Cankız'ı, Sultan'dan istemesi için anasını ikna edemeyen Keloğlan saraya gidip bir cesaret Cankız' ı sultandan kendi ister. Sultan Keloğlan'ın kızıyla evlenmesine izin verir fakat bir şartı vardır; Keloğlan, komşu ülkede yaşayan Ali Cengiz'in oyunlarını öğrenip sultana da öğretecektir. Kendinden emin ve sevinç içindeki Keloğlan saraydan ayrılıp hızlıca Ali Cengiz'in yaşadığı vere doğru yola çıkar. Yolda bir halk ozanıyla karşılaşır. Ozan keloğlana vardım eder. Ali Cengiz 'le ilgili kimsenin bilmediği bilgiler ve yolda lazım olabilecek bazı malzemeler verir. Keloğlan Yeniden yola koyulur.

    Yolda karşısına çıkan türlü zorlukları ve engelleri atlattıktan sonra nihayet Ali Cengiz'in yaşadığı köşke gelir burada da köşke girebilmek için karşısına çözmesi gereken bazı bulmacalar ve zorluklar çıkar. Bunların da üstesinden gelen Keloğlan sonunda köşke girer ve Ali Cengiz 'le karşılaşır. Esrarengiz bir adam olan Ali Cengiz, oyunlarını Keloğlan'a öğretmeyi kabul eder fakat onun da bir şartı vardır: Keloğlan ona Sultan'ın yaşadığı sarayın verini öğretecektir. Keloğlan tüm iyi niyetiyle bu şartı kabul eder ve Ali Cengiz numaralarını birer birer göstermeye başlar. Tüm numaraları hızlıca öğrenen ve uygulayan Keloğlan da Ali Cengiz'e sarayın verini tarif eder. Ali Cengiz o gece Keloğlan'ı sarayda misafir etmek ister ve Keloğlan hiç tahmin etmediği bir sürprizle karşılaşır. Ali Cengiz onu sarayda bir zindana hapsetmiştir. Keloğlan bir yolunu bulup zindandan kaçar ve sarayın yolunu tutar. Ancak saraya geldiğinde Ali Cengiz'i karşısında bulur. Sultan'a Ali Cengiz'in kötü biri olduğunu anlatırken Ali Cengiz ona saldırır ve Keloğlan Ali Cengiz'den öğrendiği numaralarla onu yenip bir tavuğa dönüştürür. Sultan onu bu beladan kurtaran Keloğlan'a teşekkür eder ve muhafızlarına düğün için hazırlıklara başlanmasını emreder. Keloğlan hem Cankız'a kavuşmuştur hem de Sultan ona kendisinden sonra ülkenin yönetimini emanet etmiştir. Anasını da saraya yanına alan Keloğlan Cankız'la birlikte mutlu bir hayat yaşar.

    Yazan ve Yöneten: Fatih Yurdakul
    Oyuncular: Ensar Albağlar, Medine Çam, Uğur Akipek
    Müzik: Utku Güçoğlu
    Sahne Tasarımı: İlker Şahin
    Işık Tasarımı: Engin Doğan
    Kostüm: Şükran Özvural
    Kukla İllüstratör: Muzaffer Tepekule
    Afiş İllüstratör: Özgür Coşkun

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.

    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü