Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Başkent Kültür Yolu Festivali - Eskişehir Anadolu Üniversitesi "Kıl Payı"

    • Başkent Kültür Yolu Fest.

    Başkent Kültür Yolu Festivali - Eskişehir Anadolu Üniversitesi "Kıl Payı"

    İKİ PERDE - 2 SAAT 30 DAKİKA

    Yazar: Edward Albee

    Yönetmen: Pınar Arık

    Çevirmen: Sevgi Sanlı

    Dekor-Kostüm: Türkan Uçar-Alev Gündüz

    Işık Tasarımı: Pınar Arık- Hüseyin Tokyol

    Makyaj Tasarımı: Alev Gündüz

    Afiş Tasarımı: Berfin Yılmaz

    Dramaturji: Ekip Çalışması

    Metin Karşılaştırma: İ.Murat Gölgeli

    Işık-Müzik Kumanda: Yaprak Sevgen-Öykü Bilgin

    Teknik Ekip: Zehra Eylül Çimsöken-Hanife Dere- Sıla Koca

    Müzikler:

    Parça 1 : J.S.Bach, Prelude in C Major, Book 1, Roussau

    Parça 2: J.S.Bach, Prelude and Fugue No.3, Book 1, Paul Barton

    Parça 3: J.S.Bach, Prelude and Fugue No.6, Book 1, Paul Barton

    Parça 4: J.S.Bach, Prelude and Fugue in C Minor, No.2, Book 1, Roussau

    Parça 5: Oktay Köseoğlu, Tobias’ın Aryası (J.S.Bach, Prelude and Fugue in C Minor, No.2 eserinden uyarlayan)

    Tobias: Ulaş Palabıyık

    Agnes: Dilan Yağmur Şahin

    Julia: Berfin Yılmaz

    Claire: Şeyma Satar

    Edna: Elmira Tuana Akçay

    Harry: Mert Yılmaz

    “KILPAYI” NA DAİR…

    “Agnes: ...Yaraları açık gezenler çoğunlukla en az hastalık kapanlardır. Ama geriye kalanları düşün. Bizim bağışıklığımız var mı? Bize bulaşmayacaksa ne âlâ, ama bulaşacaksa...Amaan, geçerse geçsin hastalık. Geberelim de kurtulalım. Er geç ölecek değil miyiz? Yoksa vebalıları yakıp kendimizi sakınalım da gelecek saldırıyı mı bekleyelim? Karar senin, Kocacığım.”

    Edward Albee’nin 1960’larda yazmış olduğu bu oyunda o çağın en büyük hastalığı ya da vebası, varolmanın anlamsızlığıyken, günümüze taşıyarak sahnelediğimiz bu oyunun vebası ise “-mış gibilik yanılsaması” olarak çıkıyor karşımıza. Sorunsuzmuş gibi görünen ailelerimiz, yakınmış gibi görünen dostlarımız, güzel ve kusursuzmuş gibi görünen kadınlarımız, yakışıklı ve mutluymuş gibi görünen adamlarımız, sağlıklıymış gibi görünen besinlerimiz, samimiymiş gibi görünen nezaketimiz, yönetiyormuş gibi görünen idarecilerimiz…Bu bir yanılsama, bu bir kandırmaca, bu bir hastalık, bu bir veba… Ya bağışıklık kazanacağız ya ölüp gideceğiz ya da hastalığa karşı mücadele edeceğiz. Gerçekleri saklandıkları kuytulardan ortaya çıkarmak için, korkularımızla, yalanlarımızla yüzleşmek için… Karar sizin. İyi seyirler…

     Pınar Arık

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.

    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü