Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    Küçük Prens Çocuk Tiyatrosu.

    Küçük Prens Çocuk Tiyatrosu.

    40 dakika
    • Çocuk Oyunu
    • Çocuk Tiyatrosu

    Küçük Prens Çocuk Tiyatrosu

    Süre: Tek perde
    Yaş Sınırı: 5-13 yaş arası için uygundur.

    Tek Perde Çocuk Tiyatrosu
     

    Antoine De Saint-Exupery’nin dünyanın en çok dilde çevirisi yapılan Küçük Prens eserinin çocuk tiyatrosu uyarlaması. Hikayemizin anlatıcısı pilot, küçük bir çocukken resim çizmeye heveslenir. Vahşi doğayı anlatan bir kitapta gördüğü, avını yutan bir boa yılanı resminden çok etkilenir ve onu resmeder. Fakat çizim dikkatli bakılmadığı zaman bir şapkaya benzediği için büyükler tarafından ilgi görmez. Bunun üzerine kendisini derslerine vermesi konusunda tembihlenir. Büyüklerin hayal gücünü ve yaratıcılığını kaybettiğini gören kahramanımız hevesini yitirir ve ressam olma hayaline veda eder. Yıllar geçer, kahramanımız büyür ve kendisine meslek olarak pilotluğu seçer. Bir gün bir uçuşu sırasında kaza geçirir, acil iniş yapar ve uçsuz bucaksız Sahra Çölünde mahsur kalır. Çok zor durumdadır ve çölde uyuyakalır. Çöldeki ilk gecesinin sabahında Küçük Prens’in sesiyle uyanır. Kahramanımız Küçük Prens başka bir gezegenden gelmiştir. Dünyamıza gelme sebebini ve başından geçenleri pilota anlatır. Aradan yıllar geçse de pilot dostu Küçük Prens'i ve sırrını hiç bir zaman unutamaz. ''İnsan ancak yüreğiyle baktığı zaman gerçeği görebilir. Gerçeğin özü gözle görülemez.'' 

    Tiyatronun gayesi temsillerde çocukların, büyüklerin birlikte keyifle oyun seyredebilmeleri,  tiyatro ve sanat ile güzel bağlar kurabilmelerini sağlamaktır. Anyamanya Kumpanya’nın çocuk tiyatrosu metinleri Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Uzman Psikolog Duygu Türkdoğan ve İstinye Üniversitesi Çocuk Gelişimi Uzmanlığı Bölümü Öğretim Görevlisi Bahar Yazgan tarafından onaylanmış, çocuk zeka gelişimi için önerilmektedir. 

    Yazar: Antoine De Saint-Exupery
    Oyunlaştıran & Yöneten : Engin Özyürek
    Dekor & Aksesuar : Burak Eren Güler
    Kostüm : Handan Bayrakdar
    Oyuncular :
    Ayça Zeynep Genç
    Engin Özyürek
    Rabia İlknur Şaşmazer
    Ender Sakallı

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 48 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçmenizi rica ederiz, aksi takdirde biletinizin iptal işlemi gerçekleştirilememektedir.
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu