Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    --

    Masal İçinde

    35 dakika
    • Komedi
    • Çocuk Oyunu

    Masal İçinde

    Etkinlik Süresi: 35 Dk.

    Yaş Sınırı : +2

    Türkiye'nin ilk Sinetiyatro Çocuk Oyunu.


    Tiyatro ve sinema sanatını uyum içinde kullanan "Masal İçinde ", kullanılan teknik itibarı ile çocuklara farklı bir oyun izleme deneyimi sunuyor. 35 dakikalık oyun; 2,30 /4.00 metre büyüklüğünde bir sinema perdesi ve bu perdeye yansıtılan "Green Screen " teknolojisi ile çekilmiş görüntülerden oluşuyor. Oyunun kahramanı ve anlatıcısı olan "Masalcı" perdeye yansıtılan önceden çekilmiş görüntüler ile senkronize bir şekilde hareket ederek oyunun içerisine dahil oluyor. Türkiye'de daha önce denenmemiş, sinema ve tiyatro performansı “Masal İçinde” isimli oyunda buluştu. Tiyatronun zaman mekân sınırları, sinemanın sınırsız anlatım gücüyle birleşti. Masal İçinde adlı çocuk oyununda; Pamuk prenses ve yedi cüceler masalı, yeniden yorumlanarak çocukların eğlenceli vakit geçirmeleri amaçlandı. Didaktik, aşırı yorum ve nasihatçi bir anlatım tarzının, çocukların ilgisini çekmediği hepimizce bilinen bir gerçek. Bu yüzden oyunun anlatım tarzı, çocukların estetik algı yeteneğini geliştirmeye yönelik oldu.
    Oyunda teknik olarak beyaz perde, projeksiyon makinesi,ve  birkaç aksesuar kullanılıyor.İçeriğinde yer alan 4 çocuk şarkısı konusunun uzmanı müzisyenler ile yapıldı. 5- 12 yaş çocuklara yönelik oyunu, büyüklerde sıkılmadan keyifle izleyebilirler.

    ETKİNLİK İÇERİĞİ VE KONUSU

    Sahne açılışında perde de masalcıyı görürüz.Bir şeyler aramaktadir.Bazı eşyaları dışarı atar.Cocuklara sorar masal kitabının yerini.Muzikle beraber yansıdığı perdeden dışarı çıkar.Saskin bakışlar altında kendini tanitir.Kitabinin sayfalarını çevirdikçe ekrandaki görüntüler değişir.Kirmizi başlıklı kizin hikayesine baslar.Baslangicta herşey masal tadında giderken bir takım gariplikler başlar.Oyunda bir kurt olması gerekirken iki kurt vardır.Üstelik kırmızı başlıklı kizin oyununa gelmişlerdir.Komedi unsurları ve projeksiyon kullanılan oyunda birbirinden ilginç olaylar birbirini kovalar
    Oyununun mesajı ise "Teknoloji bağımlılığı" üzerine.
    Tablet ve telefonlara bu kadar çok bakarsan , gerçek hayatta sorunlarını çözemezsin
    Alışılmadık oyun yapısı, didaktik olmayan anlatım biçimi ile hem büyüklerin hem de çocukların severek izlediği bir oyun.
    Masal İçinde bir "Sinetiyatro" çocuk oyunudur.
    Sinema ve tiyatro sanat disiplinleri birleştiren türünün ilk oyunu olma özelliğini taşıyor.

    BİLGİ
    Bu etkinlik SIRADIŞI YAPIM tarafından sadece bilet satışını yapmak amacıyla yapılmaktadır. Etkinliğin içeriği, oyuncuları ve konu ile ilgili hiçbir şey SIRADIŞI YAPIM'a ait değildir.
     

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.

    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Bu Etkinlik SIRADIŞI YAPIM tarafından bilet satışını desteklemek amacıyla açılmıştır.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü