Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Mektup

    75 dakika
    • Tiyatro

    Mektup

    Depo, Eskişehir’de, üniversite hayatında tiyatro yapmış ve hala yapmakta olan insanların oluşturduğu bir birlikteliktir. Temelleri 2010 yılında Özdüşüm Oyuncu Atölyesi üyelerince atılmıştır. Topluluktaki bireylerin amacı kendilerini ifade edebilecekleri, üretebilecekleri ortamı oluşturmak ve bu ortamı hep diri tutmaktır.
    Depo’nun kesin hatlarıyla tanımı şu an yoktur. Bunu gidişat belirleyecektir. Ama şu kadarını söyleyebiliriz:
    Depo; en az: Başta tiyatro olmak üzere; var olan anlatım yöntemleri üzerinde çalışmak ve haklarında araştırma yapmak ya da yeni yöntemler bulmak konusunda uğraşmak, deney yapmak, araştırmak isteyen insanların kayıtsızca bir araya gelmesiyle oluşmuş bir topluluktur.
    Depo, hiçbir şey değilse: Birtakım etmenler yüzünden işlerinden ya da derslerinden başka bir şeye vakit ayırmaya pek az mecali kalan insanların, pek az kalan vakitlerini sanat uğrunda müşterek hale getirip getiremeyeceklerinin deneyidir.
    O halde Depo, benzer kaygılar güden birkaç kişinin ortak gayede buluşmasından hasıl olan bir platform olsa gerektir.
    Oyun hakkında;
    Genç Werther'in Acıları'nı bilirsiniz. Romanın ortaya çıkmasıyla her yer sarı pantolon ve mavi ceket giyen duygulu gençlerle doldu taştı. Öyle ki pek çok intihar vakası gerçekleşti. Tam bir Werther salgını... Roman genç bir hukuk stajyerinin, nişanlı bir kadına karşı olan duygu filizlenmesiyle başlar ve bu duygu filizinin büyüyüp yeşermesiyle devam eder. Mektup oyunu bu romandan doğdu. Ancak kitapla aynı ilerlemedi. Werther'in acılarına "Benim de başımdan böyle bir hikaye geçmişti." diyerek anlatacağınız şen hikayeler eklendi. Her şey yolunda gitmedi, kabul. Ve ortaya "bir başka Werther'in acıklı güldürüsü" çıktı.

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir. 

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü