Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Memleketin Kısmeti

    105 dakika
    • Tiyatro

    Memleketin Kısmeti

    Yaş Sınırı: 7+

    Hepimiz memleketin kısmetiyiz 35 yıllık oyun yazarlığı serüvenimde, “Hayat ve Sanat Ustalarıma Saygı Oyunları” özel bir yere sahiptir. Nicedir yazmak istediğim, tanımaktan, okumaktan, imrenmekten onur duyduğum Aziz Nesin, “Memleketin Kısmeti” ile bu serüvendeki yerini almış bulunuyor. Yazdığım için ne kadar mutluysam, Aziz Nesin gibi bir insanı,bir saat 45 dakikalık bir oyunda anlatmanın olanaksızlığını da iyi biliyorum. Bu ülkenin büyük “kısmetlerinden” olan Usta, ömrü boyunca bu ülkeye dayatılan “kısmetler”e direnirken, yakalanması ve yaratılması gereken “kısmet”i eşine az rastlanır çalışkanlık ve ödünsüz bir aydın duruşuyla anlatmaya çalışmış, önderlik yapmış, benzersiz yapıtlarıyla anıtlaştırmıştır. Bir başka deyişle, izleyeceğiniz oyunun adı, bizzat Usta tarafından belirlenmiştir. O, “mahalle” demişti. Elbette o mahalle, memleketin ta kendisiydi. Aziz Nesin’den, nitelikli ya da niteliksiz, alkışa değer ya da çok gereksiz çalışmalarla, bugüne dek sayısız uyarlamalar yapıldı. “Memleketin Kısmeti”ni onlardan ayıran farklar var. Dün söyledikleriyle, yazdıklarıyla, yaptıklarıyla memlekete ve hayatlarımıza damgasını vuran Aziz Nesin, bugün yaşıyor olsaydı ne söylerdi, ne yazardı, ne yapardı? “Memleketin Kısmeti” bu sorunun peşine düşerek, Aziz Nesin’in gözünden, sözünden ve kaleminden, bireysel ve toplumsal hallerimizin fotoğrafını çekmeyi amaçlıyor.

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü