Müfettiş - Tiyatro Şebekesi

İstanbul Anadolu - Perdesiz Sahne Rasimpaşa mahallesi yeldeğirmeni sokak no:5/A Kadıköy 12 Mart Perşembe - 25 Mart 2020 Çarşamba
85 dakika
  • Tiyatro

Müfettiş - Tiyatro Şebekesi

85 Dakika - Tek Perde

Şehrin yöneticileri tarafından haksızlığa uğrayan ve adalet arayışına giren Petrovna, tüm kötülere iyi bir ders vermek adına onları uykularında yakalar. Petrovna’nın amacı kaymakam başta olmak üzere kötülüğe, adaletsizliğe hizmet eden herkesi korkuları ile yüzleştirir. Şehre gelen müfettiş ile karşı karşıya bırakarak unutamayacakları bir kabus yaşatır. Bütün bunlar yaşanırken müfettişe açık vermemek için büyük uğraş veren şehir yöneticileri oldukça komik duruma düşerler. Tam zafer elde ettiklerini düşündükleri sırada büyük bir sürprizle karşılaşırlar.

Büyücü Petrovna der ki;
Onların zihinlerine girip kabusları olacağız. Akıllarında ne varsa ortaya döküp kendi oyunlarında oyun kendi zaferlerinde yenilgi yaratacağız. Yok olmaya başlamış adaletin kırık kılıcı ile büyük bir savaşın ilk darbesini vuracağız. Fazlası ile gülünç duruma düşecekler. Ve onlar, kötülükten vazgeçmedikçe kabus hiç bitmeyecek!..

Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
İstanbul Anadolu - Perdesiz Sahne
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü