Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    9.ULS.BAL.FEST. ÖLÜM VE KIZ

    • Tiyatro

    9.ULS.BAL.FEST. ÖLÜM VE KIZ(PREŞEVA)

    Abdulla Krashnica Tiyatosu, Preşeva 

    Büyük Oyunu 16+
    1 Perde - 60 Dakika

    Yazan Ariel Dorfman
    Yöneten Afeida Borici Mehmeti

    OYUNUN KONUSU

    Ölüm ve Kız, bugün bile çok güncel bir temaya sahip psikolojik bir dramdır. Oyun, yüzünü hiç görmediği sadist bir doktor ve kendisini esir alanlar tarafından tecavüze uğrayan, eski bir siyasi mahkûm Paulina Salas hakkındadır. Tecavüzcü doktor, tecavüz eylemi sırasında “Ölüm ve Kız” başlıklı Schubert Dörtlüsü’nü çalar; dolayısıyla dram bu adı alır. Bir gün Paulina’nın kocası Gerardo Escobar’ın hayatına tesadüfen tanıştığı Dr. Roberto Miranda girer. Paulina, avukat kocası Gerardo Escobar’ın çok ilkeli bir demokrasiden ve hukuktan yana olduğunu bildiği için, kendisine tecavüz eden doktoru yargılamaya ve adaleti kendi eliyle sağlamaya karar verir. Böylece üç karakter arasında adalet mücadelesi başlar. Oyun, adalet ve suç arasında yani iki karşıt dünya arasında geçer.

    Detaylı Bilgi için Tıklayınız

    OYUNCULAR

    Valon Nuhiu
    Egzona Salihu
    Gani Veseli
    Gjelbrim Emini

    Dekor Tasarımı Nexhat Boriçi
    Işık Tasarımı Xhemal Asani

    • ÜYELIK girisi yapilarak satin alinan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BILETLERIM bölümü içinde yer alan   IPTAL ET kismindan yapilabilir. Iptal/Iade islemleri internetten alinan ve giseden yazdirilmamis biletler için geçerlidir. 
    • ÜYELIK girisi yapilmadan satin alinan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com   adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. Iptal/Iade islemleri internetten alinan ve giseden yazdirilmamis   biletler için geçerlidir.

    Sağlığınız İçin

    • T.C. İçişleri Bakanlığı'nın 14.01.2022 tarihli "PCR Test Zorunluluğu" konulu genelgesi uyarınca koronavirüs salgınının son dönem seyri ve toplum sağlığına olan etkisi ile konuyla ilgili olarak Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri çerçevesinde konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılmadan önce PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığına karar verilmiştir.
    • İzleyiciler etkinliklere Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden bilgilerini göstererek giriş yapabilirler. Tüm kontroller etkinlik girişlerinde HES uygulaması üzerinden yapılacaktır. HES kodunun gerekli bilgileri gösterebilmesi için izleyicilerin HES mobil uygulamasının güncel sürümünü indirerek “HES Kod Ayarları” bölümünde bulunan Risk Durumu, Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu alanlarını görüntülenmesine izin vermeleri gerekmektedir. 18 yaş altındaki izleyiciler için PCR testi zorunluluğu yoktur.
    • Ağız ve burnu kapatacak şekilde maske kullanılması zorunludur. Maskesini çıkardığı tespit edilenler uyarılacak, uyarıları dikkate almayanlar alanın dışına alınacaktır.
    • İzleyicilere, girişte temassız ateş ölçümü uygulanacak, 37,5 dereceden yüksek ateş ölçümlerinde seyirci mekânlara alınmayarak bir sağlık kuruluşuna başvurması için uyarılacaktır.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü