Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Öyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur - Eğlenceli Cuma

    60 dakika
    • Tiyatro

    Öyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur

    Süre: 60 Dk.

    Samsun’dan Notting Hill’e uzanan, dürüst ve cesur bir büyüme ve kendini bulma hikâyesi. Bu eğlenceli anlatıda Pınar Göktaş, aşk filmlerindeki ‘mükemmel uyum’ fikriyle büyülenen ve ‘’hayatının aşkını’’ bulmaya karar veren bir kız çocuğunun aşkı arayışını, cinselliği keşfedişini, kendi çocukluğu ve gençliği boyunca yaşadığı romantik ilişkiler üzerinden; kişisel hikâyesini zaman zaman kurmaca ile destekleyerek anlatıyor.

    Doksanlı yılların sonu ve iki binli yılların başına yayılan hikâye, seyirciyi dönemin romantik filmleri, vintage objeleri ve pop starı Tarkan’ın hit şarkıları arasında dolaştırıyor. Oyun, aynı zamanda Tarkan’a yazılmış güzel bir teşekkür mektubu.

    Yönetmen Şule Ateş ve Oyuncu Pınar Göktaş’ın ortak bir yaratıyla, prova sürecinde birlikte geliştirdiği metin, aşk, ilişkiler ve toplumsal cinsiyet rolleriyle ilgili kabullerimizi sorgulamamızı sağlıyor ve bunu bolca kahkaha eşliğinde yapıyor.

    “Pınar Göktaş kendi ilkgençlik yıllarından başlayarak aşkı, cinselliği keşfedişini, 1990’lar Türkiye’sinde orta halli bir ailenin kızı olarak büyürken geçtiği yolları naif ama olabildiğince açık ve gayet eğlenceli bir dille anlatıyor.”

    Bahar Çuhadar - Hürriyet Gazetesi

    “Çok dürüst, çok kişisel, çok komik… Hem çok evrensel hem de çok buralı bir büyüme hikayesi.”

    Tunç Şahin

    ''Pınar Göktaş, kişisel hikâyesinden yola çıkarak aşk, ilişkiler ve toplumsal cinsiyet rolleriyle ilgili kabullerimize bir bakış atıyor, biraz sorguluyor ama bunu çokça kahkaha eşliğinde yapıyor.''

    Merin Sever - Gazete Duvar

    “Aşka dair algılarımızı şöyle bir havalandırmak, tazelemek, biraz ferahlatmak için mutlaka izlemeniz gereken bir oyun. “

    Tuğba Sivri - Tara Kitap

    Sağlam, çok katmanlı ve eğlenceli içeriğiyle, metnin Tarkan albümleri yoluyla oluşturulmuş yaratıcı kurgusuyla, Pınar Göktaş’ın doğal oyunculuğuyla ve çevrimiçi naklen gösterimlerin barındırdığı potansiyeli, cep telefonunun mobilliğinden faydalanarak kurguladığı mizansen çözümleriyle sonuna kadar kullanmasıyla, oyun oldukça nitelikli ve seyretmesi pek keyifliydi…

    Mehmet Kerem Özel

    Tasarım ve Reji: Şule Ateş

    Yazan ve Oynayan: Pınar Göktaş

    Yapım: Cihangir Akademi Pro

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü