Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Öyle Şeyler Yalnız Filmlerde Olur-

    60 dakika
    • Tiyatro

    Öyle Şeyler Yalnız Filmlerde Olur

    "Bir yerlerde bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Toplu olarak kandırıldık. Kimse büyürken bize gerçeklerden bahsetmedi. Bence hepimizi filmler zehirledi. Özellikle de romantik filmler. Şimdi size bunun hikâyesini anlatacağım, kendi hikâyemi."

    Pınar Göktaş bu eğlenceli ‘anlatıda’, aşk filmlerindeki ‘mükemmel uyum’ fikriyle büyülenen bir kız çocuğunun aşkı arayışını ve cinselliği keşfedişini, kendi çocukluğu ve gençliği boyunca yaşadığı romantik ilişkiler üzerinden; kişisel hikâyesini zaman zaman kurmaca ile destekleyerek anlatıyor. Doksanlı yılların sonu ve iki binli yılların başına yayılan hikaye, seyirciyi dönemin romantik filmleri, hit şarkıları ve vintage objeleri arasında dolaştırıyor.

    Proje Şule Ateş'in 2019 yaz aylarında, beş oyuncu ile başladığı 'Hikâye Anlatıcılığı Yöntemi ile Solo Performans Tasarımı' başlıklı atölye sürecinde yaratıldı. Pınar Göktaş'ın kişisel hikâyesi, provalar sırasında oyuncu ve yönetmenin kolektif çalışmasıyla, sahne üzerinde geliştirilerek sahnelendi.

    "Samsun’dan Notting Hill’e uzanan, arada Pasinler’den doğru bir ‘askeri darbeyle’ (!) sarsılan, dürüst, cesur, kahkaha dolu bir büyüme ve kendini bulma hikâyesi ‘Öyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur’. Aynı zamanda Tarkan’a yazılmış, çok güzel bir teşekkür mektubu.’’ Nazım Dikbaş

     

    Yazan ve Oynayan: Pınar Göktaş
    Dramaturji ve Reji: Şule Ateş
    Teknik: Hasan Nizamoğlu

    Teşekkürler:
    Prova Mekânı Sponsoru: Swing İstanbul Dans Stüdyosu
    Ülkü-Ahmet Göktaş
    Ali İhsan Elmas
    Selin Özdemir
    Burcu Yıldız
    Bahadır Songül
    Alper Sümer
    Can Cecikoğlu
    Özgür Çetimen

     
    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü