Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Personas Kuartet - Sömestr Kampanyası

    • Tiyatro

    Personas Kuartet

    İnsanlara karşı sürekli anlayışlı ve uyumlu davranman beni delirtiyor! Gerçekten ne düşündüğünü söyleyecek cesaretin yok!

    İlknur Güneş'in yazıp yönettiği ilki "Sesler" oyunu olan üçlemenin ikinci oyunu "Personas Kuartet" modern dünyada bireylerin kendilerini, hayatı ve düzeni sorgulamalarını kadın bakış açısıyla anlatmakdır. Farklı statüden ve farklı bakış açılarına sahip iki kadının tüm kadın ve erkekleri temsil eden sohbeti, çağımız insanıniçine sıkışıp toplumsal roller, statüler, ekonomik, ahlaki ve psikolojik kavramlar üzerinedir. İki kadın da sahnede sürekli kendilerini ifade etmeye kanıtlamaya ve sadece iyi
    yönlerini ortaya çıkarmaya çalışırlar. Bireylerin çağımızdan iletişimsizliği, duygularını ifade edememeleri, kendilerini
    iyileştirme çabaları, yakınlaşma korkukları ve sadece gösterdikleri ya da onlardan beklenen bireyler gibi olmaya
    çalışmaları anlatılmaktadır. Kadınların yanı başında bulunan idleri ise onların gerçekten ne hissettiklerini, ne
    düşündüklerini ve gerçek davranışlarını oynamakta ve modern insanın arketiplerini ve personalarını açığa çıkarmaktadır. Oyun Alice Gerstenberg'in "Overtones" oyunundan esinlenerek yazılmış yeni bir metindir. Personas Kuartet 2020 yılında "Ekin Yazın Dostları" jurisi tarafından Yılın Koreografisi ödülüne layık görülmüştür.

    Yazan/ Yöneten: İlknur Güneş
    Hareket Tasarımı: İlknur Güneş
    Oyuncular: Ebru Kaymakçı, Eylem Abalıoğlu, Gamze
    Şeber, Zeynep Bartın
    Koreografi: Utku Demirkaya
    Kostüm Tasarımı: Yusuf Unay
    Işık Tasarımı: Ayşe Sedef Ayter
    Müzik Düzenleme: Ertan Özkan
    Fotograf: Sidar İnan Erçelik, Taner Atilla Berk, Yiğit Aksu,
    Fırat Özmüş
    Asistanlar: Seher Özkan, Cemre Er, Emel Gizem Selvi

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü