Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Başkent Kültür Yolu Festivali - Prenses Benek

    • Başkent Kültür Yolu Fest.

    Prenses Benek ( Başkent Kültür Yolu Festivali )

    Anni ŞMİTD’in yazdığı “Prenses Benek” isimli bu oyunumuz bir Laternacı ile başlıyor. Laternacı çocuklar için masallar, öyküler anlatarak, şarkılar söyleyerek yaşayan biridir. Kimsenin masal dinlemek istemediği bir yerde, küçük bir kız onun masallarıyla ilgilenir ve birlikte bir Kral ve Kraliçenin masalını anlatmaya başlarlar. Ülkelerinde mutlu bir şekilde yaşayan Kral ve Kraliçe’nin tek sıkıntıları çocuk sahibi olamamaktır. Kraliçe sorunlarının çözümü için bahçedeki en yüksek armut ağacının tepesinde yaşayan, yaşlı cadı Akeba’dan yardım ister. Kraliçe, Akeba’dan aldığı benekli kuş yumurtasının üstünde üç hafta oturur ve benekli bir prenses dünyaya getirir. Akeba, Kraliçeye sonbahar da Prenses’i kilit altında tutmaları gerektiğini, yoksa göçmen kuşlarla birlikte gideceğini söyler. Sonbahar geldiğinde çiçeklerin rengi, yaprakların rüzgârla dansı, Prenses Benek’i öyle çok etkiler ki; Prenses, Kral ve Kraliçenin tüm çabalarına rağmen dışarı çıkar ve kuş olup güneye göç eder. Bahar gelip de göçmen kuşlar ülkeye geri döndüğünde bir prens gelir. Prens, kuşlardan hangisinin prenses olduğunu anlayabilmek için Akeba’nın desteğini ister ve sonunda kuş olan prensesi kurtarır. Prenses anne ve babasından özür diler onları üzdüğü için. Kral ve Kraliçe yeniden kızlarıyla kavuştukları için mutlu olur,  Prens ve Prenses’in evliliğiyle masal sona erer.

    Öğrencilere % 50 indirim uygulanmaktadır.

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.

    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü