Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Rahmetli De Sollardı

    90 dakika
    • Komedi

    Rahmetli De Sollardı

    Yaş Sınırı: 12+

    Süre : İki Perde, 1Saat 30 Dk.

    Şemsi biricik ailesiyle birlikte piknik yaparken bir hayli alkol tüketir ve sızar. Karısı Feride eve gitmek için Şemsi’yi uyandırır. Yalnız kahramanımız, sarhoş olduğundan, karısını bile tanımaz. Hal böyle olunca aracı nasıl kullanacaktır? Burnunun ucunu bile görmeyen Şemsi aracı çalıştırır ve hazin sona doğru yola çıkarlar. Selma ve Belgin iki yakın arkadaştır. Arabada sohbeti koyulaştırır ve tartışırlar. Bu arada Belgin araba kullanmayı hafife alıp trafikte bahse bile girer. Ama trafik canavarı bu ihmali elbette affetmez. Hatalı sollama ve dikkatsizlikten kaza kaçınılmaz olur. Sülo’nun yorgun ve uykusuz araba kullanması, kurallara uymaması polis çevirmesinde yakalanmasına rağmen trafik cezalarını ödeyip her seferinde aynı hatalarla yola devam etmesi, kaza yapmasına neden olur. Dursun’un yol maceraları ile trafik polisine yakalanmaları ve buna benzer olaylar trajik komik bir üslup ile sergilenmektedir.

    Neden ‘Trafik konulu’ tiyatro oyunu?

    Trafik kurallarına dikkat çekmek ve riayet edilmesini sağlamak,
    Dikkatli ve duyarlı sürücü olmanın önemini vurgulamak,
    Trafikte saygılı ve hoşgörülü olmayı sağlamak,
    Kazaların sebeplerini irdelemek ve ardında bıraktığı derin yaraları gözler önüne sermek,
    Trafik kazaları ve nedenleri konusunda uyarıcı ve eğitici olmak,
    Yasa ve sistem dışı davranışlara dur diyebilmek,
    Her gün onlarca can kaybını minimuma indirmeyi sağlamak,
    Kalıcı sakatlanmalar ve sakatlanma sonucunda hayat standardının düşmesini,  sosyal psikolojinin ve kişisel psikolojinin olumsuz etkilenmesini önlemek,
    Trafik kurallarına daha çok uyulması amacıyla mesaj vermek,
    Başkalarının ölümüne sebep olmamak,
    Topluma bilgi sunmak ve paylaşımcı olmak,
    Bütün sürücü ve sürücü adayların izlemesini sağlamak,
    Trafikte toplumun sosyal sorumluluk bilincini arttırmak.

    Yöneten: Tanzer Dökmen

    Oynayanlar: Erdinç Duran, Gökhan Onaran, Gülbahar Demir, Latife Kardaş, Nurhan Oralalp, Selin Taşkıran, Şafak Aydın, Tanzer Dökmen, Zehra Baba

    Teknik Kadro: Bahadır Üstem, Eren Sakarya

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü