-

Sayfiyede Yaz

  • Tiyatro

“Tolkaçof ve Muraşkin’in Gerçek Hikayesi!” 

Anton Çehov’un Sayfiyede Yaz adlı klasik eserinden uyarlanan yerel temalarla süslenmiş tek perdelik komedi. Birçok oyuncunun onlarca yıldır sadece tirat çalışmalarında faydalandığı, çok kısa bir oyun olduğu için sahnelenmesi zor olan “Sayfiyede Yaz”a günümüz Türkiye’sinden unsurlar ve yeni karakterler ekledik.
Oyunu sayfiye yerinde yaşamanın zorlukları ve kadın erkek ilişkilerinin anlatıldığı, şarkı ve danslarla süslenmiş eğlenceli bir oyuna dönüştürdük. Oyuncularımız esasen farklı meslek gruplarından olup Nilüfer Belediyesi Drama Atölyesi’nde bir araya gelmiş sanat gönüllüleridir.
Ekibimiz atölye faaliyetlerinin yanı sıra yakın zamanda herkese açık, bağımsız bir sanat platformu olan gelişigüzelsanatlar’ı kurmuş bulunmaktadır.
Altı aylık özverili bir hazırlık döneminden sonra platformun ilk oyunu olan Sayfiyede Yaz , 26 Mayıs 2018’de Bursa Görükle SanatMahal’de izleyicinin büyük ilgisi ile ilk kez sahnelendi.
Tiyatro sezonunda oyunumuzu Bursa ve yakın çevresinde, farklı farklı sahnelerde seyirci ile buluşturmaya devam etmek düşüncesindeyiz. Bu konudaki katkılarınız için teşekkür ediyoruz. 

Sevgilerle…

Tanıtım videomuz https://youtu.be/qW7vU3FJ5y8

KÜNYE:
Oyun Sahibi: 
GELİŞİ GÜZEL SANATLAR
Tür: Komedi - Tek Perde
Süre: 90 Dakika
Oyuncular: Kutay Bacak (Tolkaçof), Ali Özhan Sıvacı (Muraşkin), Diba Dilbilir (Veronika), Ezgi Akbarut (Anastasya), Berna Duvarcı (Maria) ve Umut Atik (Smirnof) Yazan: Ali Özhan Sıvacı Sahne Amiri: Ersu Eren Yönetmen: Serdar Soyer

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü