Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Seyrana Li Çeper

    60 dakika

    Seyrana Li Çeper

    Süre: 60 Dk.

    Yaş Sınırı: 12+

    *Oyun Kürtçe oynanacaktır.

    Fernando Arrabal'ın yazdığı, çevirisini Aydîn Rengîn'nin yaptığı grotesk tarzdaki Cephede Piknik (1954) savaşın anlamsızlığı üzerine yazılmış bir oyundur. Nerede, ne zaman olduğu belirtilmeyen herhangi bir savaş cephesinde savaşan oğullarını bir Pazar günü ziyarete gelen ve birlikte piknik yapmayı amaçlayan bir anne-babanın oğulları ve esir düşen bir askerle yaşadıkları anlatılır. Çocukluğundan beri savaşa tanıklık etmiş bir yazar olarak Arrabal, savaş gibi katlanılması zor bir gerçeğe mizaha başvurarak karşılık vermeyi tercih eder. Oyunda savaşın anlamsızlığı, absürt bir biçimde anlatılır.
     
    Seyrana li çeper (1954) bi şêwaza grotesk, ji aliyê Fernando Arrabal ve hatiye nivîsandin û Aydin Rengîn wergerandiye, lîstikeke li ser bêwatebûna şer e. Wext ne diyar e. Dê û bavek dixwazin li çeper bi kurê xwe re seyranê bikin. Piştre bi leşkerekî dijmin re bûyerên ku tê serê wê malbatê em dibinin.
    Arrabal nivîskarekî ku ji zarokatiya xwe ve şahidê şer bûye, tercîh dike ku bêwatebûna şer bi awayekî mîzahê û bi absûrdî bide nişandan.

    Nivîskar – Yazar: Fernando ARRABAL
    Werger – Çeviri: Aydin Rengîn
    Derhêner-Yönetmen:  Nazmî KARA
    Oynayanlar: Deniz Ozer Habip Çelik Bahoz Özsunar Gulan Mizgin Şervan Yelboğa

    Derhênerê Hunerê – Sanat Yönetmeni: Egît Firat
    Teknîk: Vedat Zengin
    Alîkarê derhêner – Yönetmen Yardımcısı: Bahoz Ozsunar
    Amîrê Dikê – Sahne Amiri: Tuncay Özel
    Ronahî – Işık: Rozerin Baltaş
    Makyaj – Makyaj: Merve Demir
    Dekor: Serhat Şen
    Cil – Kostüm: Ferhat Tekin
    Muzîk – Müzik: Gökçe Selim
    Lojistik  Mehmet: şah Yelboğa
    Têkilî û berpirsiyarê Projeyê – İletişim-Proje sorumlusu: İrfan Yıldız

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçmenizi rica ederiz, aksi takdirde biletinizin iptal işlemi gerçekleştirilememektedir.
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü