Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Sırça Hayvan Koleksiyonu - Sömestr Kampanyası

    125 dakika
    • Dram

    Sırça Hayvan Koleksiyonu 

    Yaş Sınırı: 7+

    3 Perde

    İkinci Dünya Savaşı’nın hemen öncesi, St. Louise’de, daktilo kursundan kaçan bir kız tek başına parklarda dolaşır. Ağabeyi, çalışmakta olduğu mağazada ayakkabı kutularına şiirler yazar. Anneleri bambaşka hayatlar düşlemektedir onlar için. Yaz da erkenden gelir, birdenbire bir sıcak…

    Sırça Hayvan Koleksiyonu, Tenessee Williams’ın çağdaş klasikler arasına girmiş en başarılı  eserlerinden biridir. Oyun 1930’lar Amerika’sında, ekonomik buhranın hemen sonrasında yaşayan bir aileyi konu alır. Aslında Tenessee Williams için bir anımsama ve yüzleşme oyunudur ve kendi aile hikayesinden bire bir öğeler taşır. Ama oyun, başarısını daha çok, yükselmekte olan kapitalizmin ve yaklaşmakta olan İkinci Dünya Savaşı’nın gölgesinde, geleneksel ailenin çözülüşünü açıklıkla gözler önüne seren güçlü dramatik yapısına borçludur.

    İki büyük dünya savaşı ve bu savaşların arasındaki ekonomik buhran yılları, insanlığın tarihine “zor yıllar” olarak kazınmış bir zaman dilimidir ve bu döneme ait öyküler insanlara kendi direncinin sınırlarını gösteren birer andaç gibidir. Yaşadığımız dünya bizi yeniden dizi dizi bir takım felaketler ve savaş hikayeleri ile yüzleşmeye zorlarken, biz de kendi konumuzun ve direncimizin sınırlarını yeniden keşfediyoruz.

    İyi seyirler…
     

    Ant Aksan
    Yönetmen

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.

    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü