Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Sırça Hayvan Koleksiyonu - Kampanya

    125 dakika
    • Dram

    Sırça Hayvan Koleksiyonu 

    Yaş Sınırı: 7+

    3 Perde

    İkinci Dünya Savaşı’nın hemen öncesi, St. Louise’de, daktilo kursundan kaçan bir kız tek başına parklarda dolaşır. Ağabeyi, çalışmakta olduğu mağazada ayakkabı kutularına şiirler yazar. Anneleri bambaşka hayatlar düşlemektedir onlar için. Yaz da erkenden gelir, birdenbire bir sıcak…

    Sırça Hayvan Koleksiyonu, Tenessee Williams’ın çağdaş klasikler arasına girmiş en başarılı  eserlerinden biridir. Oyun 1930’lar Amerika’sında, ekonomik buhranın hemen sonrasında yaşayan bir aileyi konu alır. Aslında Tenessee Williams için bir anımsama ve yüzleşme oyunudur ve kendi aile hikayesinden bire bir öğeler taşır. Ama oyun, başarısını daha çok, yükselmekte olan kapitalizmin ve yaklaşmakta olan İkinci Dünya Savaşı’nın gölgesinde, geleneksel ailenin çözülüşünü açıklıkla gözler önüne seren güçlü dramatik yapısına borçludur.

    İki büyük dünya savaşı ve bu savaşların arasındaki ekonomik buhran yılları, insanlığın tarihine “zor yıllar” olarak kazınmış bir zaman dilimidir ve bu döneme ait öyküler insanlara kendi direncinin sınırlarını gösteren birer andaç gibidir. Yaşadığımız dünya bizi yeniden dizi dizi bir takım felaketler ve savaş hikayeleri ile yüzleşmeye zorlarken, biz de kendi konumuzun ve direncimizin sınırlarını yeniden keşfediyoruz.

    İyi seyirler…

    Ant Aksan
    Yönetmen

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü