Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Şirin Dostlar Müzikali

    • Çocuk Oyunu

    Şirin Dostlar Müzikali

    Tür: Çocuk Oyunu

    Ormanlar hayvanların özgürce dolaşabildiği, barındığı mutluluğu doyasıya yaşayabildiği alanlardır. Aynı zamanda bitkilerin bulunduğu sık ağaç topluluklarıdır. Bazı bitkiler hayvanlara da besin kaynağıdır. Kantakom Ormanı da aynı böyle bir orman. Bu Orman birçok hayvana ev sahipliği yapar. Ormanın bir koruyucusu vardır o da Aslan Kral Lion.  Bu ormanın en eğlenceli karakterleri ise; yemek yemeye bayılan Fil Manjai,  kuyruğunun yardımıyla acayip kızlı koşabilen Çita Finn, en süslüsü, bilgesi ve en güzel seslisi Maviş Tavus Kuşu Lily, sürekli uyuyan ve ağaçlarda mahsur kalan tatlı kedimiz Missy ve hareketli mi hareketli sevimli duygusal köpeğimiz Rocky!

    Kantakom Ormanı’nda yaşayan bu sevimli hayvanlarımızın tabi ki kendilerine has birçok daha özellikleri vardır. Bu özellikler her ne kadar birbirleriyle zıtlaşmalarına sebep olsa da bu beraber hayaller kurmalarına,  hoplayıp zıplamalarına engel değildir.  En büyük hayalleri bile dilerken aslında tek istekleri özgürlüklerinin ellerinden alınmamasıdır, o kadar nettir ki onlar için bunu dile getirme gereği bile duymazlar.  Çünkü bazı ormanlardan götürülen bir çok arkadaşları olmuştur ve onların mutsuzluğunu fazlasıyla duymuşlardır.  En büyük korkularından biri ise kafeslere kapatıldıkları bahçelere götürülmektir.  Aslında Kantakom Ormanı bu konuda keşfedilmemiş bir ormandır. Açıkçası korktukları şey de onlara çok uzaktır. Ta ki hayal umutçusu Dodo’s ile tanışana kadar…

    Dodos bir Hayvanat Bahçesi kurmuştur kendine ve en çok para edecek hayvanları elindeki ağ atan hayal makinesi ile tuzağına düşürür. Nerede nesli tükenmeye yakın daha çok değerli olduğunu düşündüğü hayvanları görse onlarla bir şekilde arkadaş olur ve onlara tek tek hayallerini sorar. Fakat bu Hayal Makinesi’ni sadece hayvanları tuzağa düşürmek için kullanmaz. Bu değerli hayvanların hayalleri Hayvanat Bahçesi’ne kurduğu çocukların daha çok eğlenmesine sebep olacaktır. Amaç eğlenmeleri değil aslında ziyaretçi toplamaktır. Nasıl mı? Diğer Hayvanat Bahçelerinde çeşitli salıncaklar yoktur. Dodo’s birkaç aldığı salıncağı bu hayal makinesine bağlamaya ve salıncakları o hayallerin enerjisiyle çalıştırmayı kafasına koymuştur. Çalışan bu salıncaklar çocukların dikkatini daha çok çeker ve hepsi bu hayvanat bahçesine gelmek ister. Yani anlayacağınız bu Hayal Makinesi çok işlev görür.  Dodo’s o kadar yalnızdır ki tek arkadaşı aynalardır ve sürekli aynalarla konuşur. Aynalar bile konuşmasın diye onları kilitlemiştir.  Şimdi de ‘’Kantakom Ormanı’ndaki hayvanları hedeflemektedir. Aslan Lion’u uzaktan izler ve o uykuya daldığı an Ormana girmeyi hedefler. Ormana girmeyi başaran Dodo’s  bu hayvanlarımızla tanışmayı başarmış ve gözüne daha değerli olduğunu düşündüğü Fil ve Çita’yı kestirmiştir bile. Kötülüğünü onları kandırmak için sürekli bastırmaya çalışır. Çünkü Dodo’s bunun için her şeyi yapar. Hayal makinesini över de över. Hepsi büyülenmiş gibi  bakarlar bu makineye. Tek hayallerinin özgürlük olduğunu bilmelerine rağmen elbette bu hayal makinesi onları büyülemiştir bile.   Fakat Dodos’un niyeti önceden de bahsedildiği gibi farklıdır. Herkes onun çok iyi biri olduğuna inanmıştır bile.  Kimsenin aklına bir casus olabileceği gelmez. Çünkü onlara ‘’Beni buraya koruyucunuz Aslan Kral Lion gönderdi onu bile Kral yapan bu benim hayal makinem oldu!’’ diyip güven vermeyi başarmıştır. Danslar müzikler eşliğinde onlardan gibi gözüküp  herkese verdiği sözü gerçekleştirme vakti gelmiştir.

    Dodo’s bu Hayal Makinesiyle gözüne kestirdiği Fil ve Çita’nın hayallerini alır, onları makineye bağlar ve ağların içinde bekletir. Hayalleri alınan bu iki kahramanımız kendilerini bitkin ve yorgun hissetmeye başlarlar. Diğerleri ise büyük heyecanla sıralarını beklerken onları oyalayıp bu iki hayvanımızı alıp Hayvanat Bahçesi’ne doğru yola çıkmaya başlamıştır bile. Diğerlerini ise değersiz gördüğü için onlarla asla uğraşmamıştır. Çünkü sadece daha büyük özelliklere sahip hayvanların hayalleri daha değerlidir bunları çocuklar daha çok merak eder ve onların enerjisi salıncakların çalışmasına yardımcı olacaktır.

    Hayvanat Bahçesi’ne gelen Fil ve Çita o kadar şaşkındırlar ki neye uğradıklarını şaşırırlar. Dodos’un heyecanı ve mutluluğu gözlerinden okunuyordur ve hayvanların istekleri pek de umurunda olmaz.  Kumanda kapılarda kilit görevi görür ve başlar hayalleri salıncaklara bağlamaya ve oturup çocukların gelmesini bekler. Fakat hayvanların mutsuzluğunu gören hiçbir çocuk buraya pek girmek istemez. Çünkü burada hayalleri alınan hayvanlar olduğu için mutlu hayvan görmek neredeyse imkansızdır. Salıncakların çalışması için daha fazla hayale ihtiyaç vardır. Bu da yetmez.

    Geriye ise; arkadaşlarının nereye gittiğini bilemeyen, telaşlı duygusunun hakim olduğu bir Kantakom Ormanı kalır. Arkadaşları için nerede oldukları hakkında tek fikri olmayan bu kahramanlar Aslan Kral Lion’un yanına gitmeye karar verir. Ve bu Aslan Kral Lion ile uçtuğu için en hızlı iletişim kurabilecek Tavus Kuşu Lion’a olan her şeyi anlatır. Her taraftan kükremeleri duyulan Lion’un bu duruma çok sinirlendiğini seslerden anlarız ve Orman’ın başına Rocky köpeği koyan Lion kuşağını giyip Hayvanat Bahçesine Lily ve Kedi Misy’i alarak gider. Lion, Dodos’un namını duymuştur. Fakat uyku anında bu olduğu için kendine de kızmaktadır..

    Hayvanat Bahçesi’ne doğru yola çıkan bu kahramanlar Dodos’un Hayvanat Bahçesini elindeki harita ile basar. Dodo’s aslanlardan hep korkmuştur.  Aslanı gören Dodo’sun şaşkınlık ve korku duygusu dizlerini titretmeye yetmiştir bile. Buna rağmen asla geri adım atmayan Dodos’un karşısında kükreyen aslan dururken Dodo’s hareket edemez.  Fil kumandayı Kediye gösterir ve kapıları açan bu kumandaya ulaşırlar. Kumanda kapıları açar ve bu hayvanlarımı dışarı çıkar. Fakat hayalleri alınan bu hayvanlarımız bitkindir. Lily kumanda ile birçok şifre dener ve sonunda şifreyi deneyerek bulur. Hayalleri geri yüklenen hayvanlar kendilerine gelirler.

    Tek dostu aynalar artık kilitli değildir ve Dodos’u o tekerlekli aynalara hapseden bu kahramanlar onu yalnızlığa mahkum eder ve ormanlarına dönerler. Her geri yüklenen hayal aynalara biraz daha hapseder. Ormanlarında tek hayallerinin özgürlük olduğunu tekrar anlayan bu kahramanlar artık birbirleriyle zıtlaşmayıp arkadaşlığın da kıymetini bir kez daha anlamışlardır. Eski günlere dönmenin mutluluğunu Lily’nin güzel şarkıları ile danslar eşliğinde kutlarlar.

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü