Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Sokrates'in Son Gecesi - Ankara Tiyatro Buluşması

    • Tiyatro

    Sokrates'in Son Gecesi

    16 yaş üstü seyirciler için uygundur.

    Birçok ülkede metinleri başarıyla sahnelenen Bulgar yazar Stefan TSANEV'in, SOKRATES'İN SON GECESİ adlı oyunu, dünyada ilk defa 'kukla oyunu' olarak uyarlanıp sahneleniyor. 16 yaş üstü seyirciler için tasarlanmış olan oyunda kuklaların yarattığı güçlü metafor üzerinden düşünür ve filozof olan Sokrates'in son gecesine tanıklık ediliyor. İnsanlığın temel meselelerinden başlıcaları olan varlık, onur ve vicdan gibi kavramlar, Rusya'da en iyi oyuncu ödülü almış olan Haluk Yüce ve Marina Yüce tarafından trajikomik bir şekilde sahneye taşınıyor. Bilindiği gibi, Sokrates, keskin sözleri ve uluorta konuşmaları nedeniyle ölüm cezasıyla yargılanıp hücreye atılmıştır. Artık beklenen şey suçun infazının yerine getirilmesidir. Gardiyan gelişmelerden oldukça hoşnuttur çünkü düşünürün ölüm öncesi düşüncelerine ve yaşadıklarına tanıklık etmektedir. Gardiyan yaşadıklarını başklarıyla paylaşarak belki de cebini parayla dolduracaktır. Ne var ki, bu dürtü onu komik ama aynı zamanda trajik durumlara düşürecektir.

     

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü