Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    9.ULS.BAL.FEST. TOTEM&TABU

    • Tiyatro

    9.ULS.BAL.FEST. TOTEM&TABU(KOSOVA)

    KOSOVA/ ARTPOLİS-Sanat ve Topluluk Merkezi

    Büyük Oyunu 16+
    1 Perde - 1 Saat 20 Dakika

    Yazan & Dramaturg Zana Hoxha
    Yöneten & Koreografi Robert Nuha

    OYUNUN KONUSU

    Seyircilerin hem kendi hayatlarını hem de Kosova zihniyetini birbirine bağlayan meseleleri üzerinde düşünmelerini sağlamak için, Robert Nuha’nın koreografisi ve Zana Hoxha’nın dramaturjisi ile gerçekleştirilen Totem ve Tabu, çağdaş dans ve minimal metnin deneysel bir birleşimidir. Totem ve Tabu, Kosova gerçeğinin ve çelişkilerinin bir yansımasıdır. Güçlü monologlar ve diyaloglar tarafından takip edilen özel bir çağdaş dans biçiminde seyirciye ulaşır. Totem ve Tabu, ataerkil zihniyeti gün yüzüne çıkarırken, insanlara bunun hayatımız üzerindeki olumsuz etkisini gösterir. Oyunda; dans, oyunculuk, şarkılar ve mizah iç içedir. Özenle hazırlanmış hüzünlü ve ezici hikayeler ise yaşamın çeşitli biçimlerde bize meydan okunduğunu ve ona renk verebilecek olanın da biz olduğumuzu hatırlatır. Duygusal ve fiziksel şiddetle ilişkili büyük fırtınaların ardından huzur ve sükûnet bulmak… Totem gibi nesiller boyu aktarılan geleneklerle iç içe geçmiş travma kalıntıları, hala Kosovalı kadın ve erkek genç nesillerle, çoğu zaman eşitsizliği bastıran ve teşvik eden kanun ve geleneklerle iç içedir.

    Detaylı Bilgi için Tıklayınız

    OYUNCULAR

    Donikë Ahmeti
    Qëndresa Kajtazi
    Ismail Kasumi
    Edlir Gashi
    Kaltrinë Zeneli
    Mikel Markaj
    Zhaneta Xhemajli
    Blerta Gubetini

    Kostüm Tasarımı Yllka Brada
    Müzik Alzan Gashi

    • ÜYELIK girisi yapilarak satin alinan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BILETLERIM bölümü içinde yer alan   IPTAL ET kismindan yapilabilir. Iptal/Iade islemleri internetten alinan ve giseden yazdirilmamis biletler için geçerlidir. 
    • ÜYELIK girisi yapilmadan satin alinan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com   adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. Iptal/Iade islemleri internetten alinan ve giseden yazdirilmamis   biletler için geçerlidir.

    Sağlığınız İçin

    • T.C. İçişleri Bakanlığı'nın 14.01.2022 tarihli "PCR Test Zorunluluğu" konulu genelgesi uyarınca koronavirüs salgınının son dönem seyri ve toplum sağlığına olan etkisi ile konuyla ilgili olarak Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri çerçevesinde konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılmadan önce PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığına karar verilmiştir.
    • İzleyiciler etkinliklere Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden bilgilerini göstererek giriş yapabilirler. Tüm kontroller etkinlik girişlerinde HES uygulaması üzerinden yapılacaktır. HES kodunun gerekli bilgileri gösterebilmesi için izleyicilerin HES mobil uygulamasının güncel sürümünü indirerek “HES Kod Ayarları” bölümünde bulunan Risk Durumu, Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu alanlarını görüntülenmesine izin vermeleri gerekmektedir. 18 yaş altındaki izleyiciler için PCR testi zorunluluğu yoktur.
    • Ağız ve burnu kapatacak şekilde maske kullanılması zorunludur. Maskesini çıkardığı tespit edilenler uyarılacak, uyarıları dikkate almayanlar alanın dışına alınacaktır.
    • İzleyicilere, girişte temassız ateş ölçümü uygulanacak, 37,5 dereceden yüksek ateş ölçümlerinde seyirci mekânlara alınmayarak bir sağlık kuruluşuna başvurması için uyarılacaktır.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü