Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Türk'ün Ateşle İmtihanı

    • Tiyatro

    Türk'ün Ateşle İmtihanı 

    "Anlatacaklarım basit şeylerdir" diye başlar  Halide Edip, ‘Türk'ün Ateşle İmtihanı’ adını verdiği anılarına. Sonra hiç de "basit" olmayan; hatta çoğu "mucize" mertebesinde; bir ümmet'ten, bir ulus'un doğuşunun inanılmaz öyküsünü anlatır. İstanbul'dan başlar, çok zor ve maceralı bir yolculukla Anadolu toprağı ile tanışır. Onu "yokluk ama inançla dolu" insanlarıyla Ankara izler; daha sonra savaşlar, cepheler, şehitler, gaziler ve "Hedefiniz Akdeniz'dir!" emrini sadece kulaklarıyla değil ruhlarıyla da duyan bir ordunun İzmir'e varmasına tanık olur.

    Türk'ün Ateşle İmtihanı sona ermiştir ama; büyük Atatürk'ün anlatımıyla "daha yapacak çok şey vardır." Çünkü, Mustafa Kemal Paşa, sadece çok zeki, donanımlı ve cesur bir "Başkumandan" değildir; on yılların ötesini görebilen bir bilge, dünya devletleriyle ilişkilerini gerçek bir stratejik dehayla kurgulayan bir devlet adamı ve halkına inanan, vatanını her şeyden çok seven bir büyük liderdir. Evet, Halide Edip'in "basit şeyler" diye başladığı bir destandır Türk'ün Ateşle İmtihanı... Üstelik her günü, her saati hatta her dakikası "gerçek" olan bir destan...
    Biz bu destanı; tiyatronun kendine özgü, alçak gönüllü ama büyülü diliyle anlatmak için sahneye
    taşıdık...
    Türk'ün Ateşle İmtihanı; Dilek Türker-Tiyatro Ayna'nın, 32 yıl boyunca sahneye taşıdığı 35 oyundan farklı olarak, "Latife" ve "Türkan" ile başlattığı "Cumhuriyetimizin Aydın/Aydınlık Kadınları" projesinin üçüncü ve yeni oyunu.
    Türk'ün Ateşle İmtihanı’nı Hakan Altıner oyunlaştırdı ve yönetti. Devlet sanatçısı Dilek Türker, iki farklı yaştaki "Halide"ye hayat verirken; Tayfun Yılmaz, M.Kemal'den İsmet İnönü' ye, Dr. Adnan'dan Arslan Kaptan'a 16 farklı karakteri canlandırıyor.
    Oyunun özgün müzikleri, dünya çapında bestecimiz Tuluyhan Uğurlu'nun, "Mustafa Kemal/Güneşin
    Askerleri" adlı eserlerinden seçildi. Oyunumuzun afişi, değerli ressam Ertuğrul Ateş' in. Oyunun yardımcı yönetmeni Damla Cercisoğlu, dekor tasarımı Cihan Aşar, kostüm tasarımı Nihal Kaplangı, ışık tasarımı Nejat Karaorman, fotoğraflar Melih Berk'e ait.
    2 Perde / 90 dak.

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.

    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü