Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Yanlışlıklar Komedisi (Dilekçe)

    75 dakika
    • Kara komedi

    Yanlışlıklar Komedisi (Dilekçe)

    Yaş Sınırı : 16+

    Göçmen bir ailenin yetim çocuğu olan  Hacı, doğum sırasında hem annesini hem de babasını yolda kış şartlarında mahsur kalan araçta kaybetmiştir. Ölmek üzere olan  çocuğu köyün hiç evlenmemiş Sınıkçı sahiplenerek büyütmüştür.Gel zaman bir sel felaketinde kurtarmış olduğu kızın babası tarafından öz kızıyla evlendirilir. Evlendiği kızın istediği tek şey ise Hükümet Nikahının yapılmasıdır.Basit bir işlem olduğunu düşünen Hacı evlendirme dairesine başvurduğunda bir dilekçe yazmak için Arzuhaciye gönderilir. Arzuhalci kimlik belgesi olmadığı için başka bir dilekçeyle Nüfus Müdürlüğüne gönderir. Nüfus memuru ise başka bir delikçe ile doğum kaydının düzenlenmesi için Hastane Müdürlüğüne gönderir. Ora da işi olmayan Hacı yepyeni bir dilekçe ile başka bir kapıya gönderilir. Dilekçe ve resmi kapı girdabından bir türlü kurtulamayan Hacı’nın imdadına , ücreti mukabilinde derdine çalıntı bir nüfus cüzdanı ile son veren “Sıracı Kırkayak” çıkar.Tam dertlerinin son bulduğunu düşünen hacı sivil bir polisin kimlik kontrolünde azılı bir suçlu olarak arandığını öğrenir. Hakim karşısını çıkan Hacı yanlışlıklar komedisinin içerisinde bugüne kadar sayılmayışını 1950’li yılardan bürokrasinin nedenli işlemediğini nüfus cüzdanındaki bir ayrıntıyı hatırlayarak hayatını kurtarmak ve yeniden kurmak için son çaresine başvurur.

     

    Yazan ve Yöneten : Soner Tumgan

    Oyuncular: Soner Tumgan , Hacı Hatipoğlu

    Teknik Yönetmen: Can Gümüşhan

    Kostüm Tasarım: Elif Tumgan

    Dekor: Mehmet Kapan

    Işık: Buse Kaylesiz

    Müzik Uygulama : Mazlum Karaduman

     

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü