Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Yüz Yılın Evi

    65 dakika
    • Tiyatro

    Yüz Yılın Evi

    65 Dakika / Tek Perde

    Berlin-İstanbul-Zürih prömiyerlerinden sonra Edinburgh Fringe Festivali’ndeki performansıyla The Times ve Guardian gibi önemli gazetelerin seçkilerinde yer alan, Türkiye prömiyerini 22. İstanbul Tiyatro Festivali’nde yapan, Romanya Piatra Neamt Festivali ve Makedonya Bitola Festivalinde gösterimleri yapılan Yüz Yılın Evi, sahne yolculuğuna İstanbul’da devam ediyor.

    Yarı otobiyografik, gerçek ile kurgunun iç içe geçtiği oyunda, Yeşim Özsoy’un kendi kişisel tarihinden yola çıkarak oluşturduğu hikayeler, sahnede video ve müzik ile birleşerek vücut buluyor. Sanatçının, 1919 doğumlu anneannesinin, şu anda var olmayan, 1959 senesinde yıkılmış olan eski bir konak, geçmiş ve çocukluğuyla ilgili anlattığı hikâyeler belgesel bir dille sahneye aktarılırken, 100 senelik tarih akışı da öznel bir bakış açısıyla sunuluyor.

    Yapım: GalataPerform

    Metin ve Konsept: Yeşim Özsoy, Ferdi Çetin

    Yöneten ve Oynayan: Yeşim Özsoy

    Dramaturji: Ferdi Çetin

    Video ve Film Tasarımı: Melisa Önel

    Müzik ve Ses Tasarımı: Kıvanç Sarıkuş

    Işık Tasarımı ve Teknik Koordinatör: Ayşe Ayter

    Koreografi: Tuğçe Tuna

    Proje Asistanı: Nilay Yerebasmaz

    Ses ve Işık Kontrol: Hasan Hakan Yılmaz

    Belgesel Video Katılımcıları: Yeşim Özsoy, Turan Necdet , Özcan Konak

    Video Performansçıları: Elif Ongan Tekçe, Sanem Öge, Emir Politi, Yaman Ceri

    Görüntü Yönetmeni: Arda Yıldıran

    Kamera Asistanları: Hasan Öztaş, Uğurcan Tüzel

    Dublaj Sanatçıları: Katayoun Momtaheni, Karin Ataoğlu, Nükhet Akkaya, Elif Ongan Tekçe, Enginay Gültekin, Ayşe Lebriz Berkem, Yeşim Özsoy

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
     
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.
     
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
     
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
     
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
     
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü